Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.

Tegoroczna Wigilia z dostawą do domu!

W tym roku wigilia była inna niż wszystkie. Ze względu na obostrzenia anty-covidowe spotkania nie mogły się odbyć na terenie świetlic środowiskowych. Aby stosować się do zaleceń musieliśmy je przygotować z dostawą na wynos i tak się stało. Nasi mieszkańcy byli dość zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni.

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…
facebook_page_plugin

"Biała Sobota" w Przecławiu

biala-sobota-mammobusZa nami kolejna udana "Biała Sobota". 10 września na terenie ZS w Przecławiu wielu mieszkańców naszej gminy mogło skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistycznych. Przez ponad 5 godzin do badań lekarskich ustawiały się kolejki, a ustawiony pod szkołą mammobus wykonał prawie 50 badań piersi. Dzięki pomocy wielu osób udało się w jednym miejscu skupić specjalistów takich jak : dietetyk, pediatra, alergolog, pulmonolog, diabetolog, chirurg plastyki naczyniowej, ortodonta czy stomatolog. Równolegle z "białą sobotą" odbył się po raz pierwszy "pchli targ"

 

Dzięki przychylności Dyrekcji ZS w Przecławiu zorganizowano przez szkołą targowisko używanych zabawek, książek, gier i innych bibelotów. Uczniowie, za zgodą rodziców mogli pohandlować na kocach i stolikach niepotrzebnymi przedmiotami. Pierwszy uczestnik pojawił się już przed godziną dziesiątą. 13-letni Grześ był chyba rekordzistą w handlowaniu - udało mu się sprzedać prawie wszystkie gry i zabawki z dzieciństwa.

Odbyły się także zapisy do "Przecław Happy Singers". Jestem zadowolony z osiągniętych dzisiaj efektów i rozmów - mówi organizator formacji Pan Zdzisław Banasiak - wydaje się, że nabieramy rozpędu, a dobra wieść o nas rozchodzi się jak kręgi na wodzie. Zapraszam na następne spotkanie w ramach "Przecław Happy Singers" które odbędzie się 16 września o godz. 18:30.

Organizator imprezy "Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo" pragnie podziękować wielu osobom i organizacjom za okazaną pomoc a w szczególności :
- Pani Sylwii Napionek-Balińskiej z przychodni "Salus" oraz wszystkim lekarzom, których udało się sprowadzić do Przecławia
- Pani Wójt M. Schwarz oraz pracownikom Urzędu Gminy za wsparcie i pomoc organizacyjną
- Panu Markowi Kozburowi z firmy "Artman" za ufundowanie pięknych prezentów
- Grupie "Decouforte" za rękodzieło artystyczne, które było prezentem dla lekarzy i pielęgniarek
- Sołectwu Moczyły za dostarczone ciasta do kawiarenki szkolnej
- Panu Longinowi Komołowskiemu za obecność i wsparcie

Podziękowania dla uczniów na których można było liczyć przed, w trakcie i po imprezie: Karolina Ukleja, Kacper Owczarczyk, Hubert Ułasiewicz, Angelika Hamer, Klaudia Kaleta, Mikołaj Krzywdziński.

Do zobaczenia za rok !

 

Pin It