Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.

Tegoroczna Wigilia z dostawą do domu!

W tym roku wigilia była inna niż wszystkie. Ze względu na obostrzenia anty-covidowe spotkania nie mogły się odbyć na terenie świetlic środowiskowych. Aby stosować się do zaleceń musieliśmy je przygotować z dostawą na wynos i tak się stało. Nasi mieszkańcy byli dość zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni.

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…
facebook_page_plugin

Jesteśmy już stowarzyszeniem !

kpgk-stowarzyszeniemJest nam niezmiernie miło poinformować, że Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zmienił swój status prawny i od trzech tygodni jest już stowarzyszeniem. KPGK posiada osobowość prawną, stronę internetową oraz kilkunastu członków pełnych zapału do pracy. Stowarzyszenie jest otwarte na pomysły mające na celu poprawę integracji mieszkańców gminy Kołbaskowo. Jeśli jesteś aktywny, masz pomysł, chciałbyś aktywnie działać w swojej najbliższej okolicy - zapraszamy na spotkanie 9 lipca w Przecławiu.

 

 

11 czerwca 2012 w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000423613 zarejestrowane zostało Stowarzyszenie  Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.

Celem naszego stowarzyszenia jest działanie na rzecz mieszkańców gminy Kołbaskowo - mówi prezes stowarzyszenia Małgorzata Schwarz. Zapraszam serdecznie do współpracy osoby z inicjatywą.  Jesteśmy otwarci na pomysły - razem możemy zrobić więcej.

Kilkunastu członków założycieli, wspieranych przez społeczników z terenu gminy, od kilku lat zajmuje się działalnością na rzecz lokalnej społeczności. Do największych cyklicznie organizowanych przez nich imprez należą: Biała Sobota i Halloween. Organizowane były też spotkania dla młodych mam oraz imprezy taneczne w Dworskim. Członkowie Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo mają wiele pomysłów, które zamierzają wprowadzić w życie. Pierwszym sprawdzianem działalności będzie organizacja kolejnej "Białej Soboty" oraz imprez towarzyszących, które odbędą się 15 września w Przecławiu.

Chcemy aktywnie działać na terenie naszej gminy - mówi wiceprezes Adrian Guranowski - i oczywiście wszystkich mieszkańców naszej gminy do tej aktywności zapraszamy. W statucie mamy przewidziany szeroki zakres działalności i zapewne każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Stowarzyszenie KPGK planuje pozyskiwać środki na działalność statutową z funduszy zewnętrznych - także z UE. Obecnie działalność będzie finansowana przez członków stowarzyszenia. 


ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW NA SPOTKANIE
PONIEDZIAŁEK 9 LIPCA - godz.18.00
Świetlica przy Mex Markecie

 


Pin It