Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.

Tegoroczna Wigilia z dostawą do domu!

W tym roku wigilia była inna niż wszystkie. Ze względu na obostrzenia anty-covidowe spotkania nie mogły się odbyć na terenie świetlic środowiskowych. Aby stosować się do zaleceń musieliśmy je przygotować z dostawą na wynos i tak się stało. Nasi mieszkańcy byli dość zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni.

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…
facebook_page_plugin

Zebranie członków Stowarzyszenia KPGK

zebranie-kpgk-lipiec-2012Prezes Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo M. Schwarz na spotkaniu członków, zorganizowanym w przecławskiej świetlicy w dniu 9 lipca powiedziała: Celem stowarzyszenia jest działanie na rzecz mieszkańców gminy Kołbaskowo. Zapraszam serdecznie do współpracy osoby z inicjatywą. Jesteśmy otwarci na pomysły – razem możemy zrobić więcej.

 

Zapisane w Statucie cele stowarzyszenia to przede wszystkim: ochrona dziedzictwa kulturowego na terenie gminy Kołbaskowo, podejmowanie działań mających na celu odbudowę gminnych zabytków, popieranie inicjatyw społecznych w zakresie poprawy warunków życia mieszkańców, upowszechnienie oświaty, kultury, turystyki i sportu, wspieranie działań promujących gminę, aktywizowanie społeczności lokalnej, profilaktyka społeczna i zdrowotna. KPGK zamierza współpracować z organizacjami i instytucjami działającymi na terenie kraju i zagranicy, które w swoich programach zawierają cele zbieżne z celami Stowarzyszenia. KPGK planuje pozyskiwać środki na działalność statutową z funduszy zewnętrznych - także z UE. Obecnie działalność będzie finansowana przez członków stowarzyszenia.

– Chcemy aktywnie działać na terenie naszej gminy – mówi wiceprezes Adrian Guranowski – i oczywiście wszystkich mieszkańców naszej gminy do tej aktywności zapraszamy. W statucie mamy przewidziany szeroki zakres działalności i zapewne każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Kilkunastu członków założycieli, wspieranych przez społeczników z terenu gminy, od kilku lat nieformalnie zajmuje się działalnością na rzecz lokalnej społeczności. Do największych, cyklicznie organizowanych przez nich imprez należą: Biała Sobota i Halloween. Organizowane były też spotkania dla młodych mam oraz imprezy taneczne w hotelu Dworskim. Członkowie Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo mają wiele pomysłów, które zamierzają wprowadzić w życie. Pierwszym sprawdzianem działalności będzie organizacja kolejnej „Białej Soboty” oraz imprez towarzyszących, jakie odbędą się 15 września w Przecławiu. Temu tematowi poświęcono większą część spotkania. W najbliższym czasie planowany jest też Bal Charytatywny. Zebrani, w większości mieszkańcy Przecławia, wskazywali na konieczność rozszerzenia działalności Stowarzyszenia również na inne miejscowości gminy.

Pin It