Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

Będą mikołajki i paczki. Cel? Uśmiechy na twarzach.

Rozmowa z Renatą Wójcik, Z prezesem zarządu stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo Renatą Wójcik rozmawia Jarosław Dworzyński.      

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza seniorów (i nie tylko) na warsztaty fotograficzne pod nazwą "Barwy Jesieni - Barwami Życia". W ramach zajęć odbędą się spotkania warsztatowe, wyjścia plenerowe, wspólne robienie zdjęć oraz organizacja wystawy, która będzie podsumowaniem całego projektu.  

Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  
facebook_page_plugin

Zebranie członków Stowarzyszenia KPGK

zebranie-kpgk-lipiec-2012Prezes Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo M. Schwarz na spotkaniu członków, zorganizowanym w przecławskiej świetlicy w dniu 9 lipca powiedziała: Celem stowarzyszenia jest działanie na rzecz mieszkańców gminy Kołbaskowo. Zapraszam serdecznie do współpracy osoby z inicjatywą. Jesteśmy otwarci na pomysły – razem możemy zrobić więcej.

 

Zapisane w Statucie cele stowarzyszenia to przede wszystkim: ochrona dziedzictwa kulturowego na terenie gminy Kołbaskowo, podejmowanie działań mających na celu odbudowę gminnych zabytków, popieranie inicjatyw społecznych w zakresie poprawy warunków życia mieszkańców, upowszechnienie oświaty, kultury, turystyki i sportu, wspieranie działań promujących gminę, aktywizowanie społeczności lokalnej, profilaktyka społeczna i zdrowotna. KPGK zamierza współpracować z organizacjami i instytucjami działającymi na terenie kraju i zagranicy, które w swoich programach zawierają cele zbieżne z celami Stowarzyszenia. KPGK planuje pozyskiwać środki na działalność statutową z funduszy zewnętrznych - także z UE. Obecnie działalność będzie finansowana przez członków stowarzyszenia.

– Chcemy aktywnie działać na terenie naszej gminy – mówi wiceprezes Adrian Guranowski – i oczywiście wszystkich mieszkańców naszej gminy do tej aktywności zapraszamy. W statucie mamy przewidziany szeroki zakres działalności i zapewne każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Kilkunastu członków założycieli, wspieranych przez społeczników z terenu gminy, od kilku lat nieformalnie zajmuje się działalnością na rzecz lokalnej społeczności. Do największych, cyklicznie organizowanych przez nich imprez należą: Biała Sobota i Halloween. Organizowane były też spotkania dla młodych mam oraz imprezy taneczne w hotelu Dworskim. Członkowie Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo mają wiele pomysłów, które zamierzają wprowadzić w życie. Pierwszym sprawdzianem działalności będzie organizacja kolejnej „Białej Soboty” oraz imprez towarzyszących, jakie odbędą się 15 września w Przecławiu. Temu tematowi poświęcono większą część spotkania. W najbliższym czasie planowany jest też Bal Charytatywny. Zebrani, w większości mieszkańcy Przecławia, wskazywali na konieczność rozszerzenia działalności Stowarzyszenia również na inne miejscowości gminy.

Pin It