Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.

Tegoroczna Wigilia z dostawą do domu!

W tym roku wigilia była inna niż wszystkie. Ze względu na obostrzenia anty-covidowe spotkania nie mogły się odbyć na terenie świetlic środowiskowych. Aby stosować się do zaleceń musieliśmy je przygotować z dostawą na wynos i tak się stało. Nasi mieszkańcy byli dość zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni.

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…
facebook_page_plugin

Nasze pracowite koleżanki !

dozynki-w-kolbaskowieW tegorocznych dożynkach w Kołbaskowie po raz pierwszy zaprezentowano wieniec dożynkowy wykonany przez sołectwo Przecław. Było on efektem kilkutygodniowej ciężkiej i systematycznej pracy kilku mieszkanek Przecławia. Nasza wieś nigdy dotąd nie brała udziału w  konkursie. W tym roku, dzięki uporowi Basi Tatko - pomysłodawczyni  projektu - udało się zaprezentować wieniec sołectwa Przecław w Gminnych Dożynkach 2012.

 


 
 
Pomysł zrobienia wieńca zrodził się przed rokiem - mówi  Barbara Tatko - Obiecałam sobie wtedy, że stanę na głowie i wieniec zrobimy. Podczas festynu Kiełbaskowo w Kołbaskowie moją propozycję podchwycił sołtys Wojtek oraz cała obecna tam ekipa z Przecławia. Wszyscy zaoferowali swoją pomoc. Główne składniki wieńca to: żyto, owies i pszenica oraz  plony z działek i ogródków przecławian. Nie sposób wymienić  wszystkich twórców i pomocników - to m.in Renata Dudek, Ania Sypniewska, Dorota Trzebińska, Iwona Wierzbicka, Mirosława Tomczak, Krystyna Guzara, Bożena Szewczyk, Krystyna Chrzanowska, Maria Gotowicka, Ula Belko, Maria Dombrzalska i jeszcze kilka pań.
 
Dziękujemy członkiniom  naszego Stowarzyszenia  - Basi Tatko, Renacie Dudek, Dorocie Trzebińskiej, Iwonie Wierzbickiej, Mirce Tomczak, Krysi Guzarze i Ani Sypniewskiej za włączenie się do akcji. Dobra robota dziewczyny!

Pin It