Nasze pracowite koleżanki !

dozynki-w-kolbaskowieW tegorocznych dożynkach w Kołbaskowie po raz pierwszy zaprezentowano wieniec dożynkowy wykonany przez sołectwo Przecław. Było on efektem kilkutygodniowej ciężkiej i systematycznej pracy kilku mieszkanek Przecławia. Nasza wieś nigdy dotąd nie brała udziału w  konkursie. W tym roku, dzięki uporowi Basi Tatko - pomysłodawczyni  projektu - udało się zaprezentować wieniec sołectwa Przecław w Gminnych Dożynkach 2012.

 


 
 
Pomysł zrobienia wieńca zrodził się przed rokiem - mówi  Barbara Tatko - Obiecałam sobie wtedy, że stanę na głowie i wieniec zrobimy. Podczas festynu Kiełbaskowo w Kołbaskowie moją propozycję podchwycił sołtys Wojtek oraz cała obecna tam ekipa z Przecławia. Wszyscy zaoferowali swoją pomoc. Główne składniki wieńca to: żyto, owies i pszenica oraz  plony z działek i ogródków przecławian. Nie sposób wymienić  wszystkich twórców i pomocników - to m.in Renata Dudek, Ania Sypniewska, Dorota Trzebińska, Iwona Wierzbicka, Mirosława Tomczak, Krystyna Guzara, Bożena Szewczyk, Krystyna Chrzanowska, Maria Gotowicka, Ula Belko, Maria Dombrzalska i jeszcze kilka pań.
 
Dziękujemy członkiniom  naszego Stowarzyszenia  - Basi Tatko, Renacie Dudek, Dorocie Trzebińskiej, Iwonie Wierzbickiej, Mirce Tomczak, Krysi Guzarze i Ani Sypniewskiej za włączenie się do akcji. Dobra robota dziewczyny!