Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.

Tegoroczna Wigilia z dostawą do domu!

W tym roku wigilia była inna niż wszystkie. Ze względu na obostrzenia anty-covidowe spotkania nie mogły się odbyć na terenie świetlic środowiskowych. Aby stosować się do zaleceń musieliśmy je przygotować z dostawą na wynos i tak się stało. Nasi mieszkańcy byli dość zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni.

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…
facebook_page_plugin

Zapraszamy do Przecławia na "Białą Sobotę"

biala-sobotaW sobotę, 15 września Stowarzyszenie "Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo" zaprasza wszystkich mieszkańców na "Białą Sobotę". To już trzecia impreza podczas której można skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów i wykonać bezpłatne badania. Gośćmi w tym roku będą: Wojskowe Centrum Krwiodawstwa, Pogotowie Ratunkowe, Policja, Żandarmeria Wojskowa oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej w Przecławiu oraz na placu przed budynkiem szkoły.

 


Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy jest "Zdrowie, Pomoc, Bezpieczeństwo". Czyli zadbamy o swoje zdrowie, nauczymy sie bezpieczeństwa i pomożemy innym. W tym dniu od godziny 10.00 do 14.00 będzie można skorzystać z konsultacji lekarskich u takich specjalistów jak : diabetolog, ortodonta, pulmonolog, stomatolog i internista. Będzie można wykonać sobie badania EKG, USG, cytologię, mammografię, spirometrię, sprawdzić poziom cholesterolu i cukru. To już trzecia "Biała Sobota" kiedy są z nami lekarze z przychodni "Salus" - Dr. Sylwia Napionek-Balińska oraz Dr. Bogusław Tarnowski oraz stomatolog i ortodonta z przychodni "Megi-Dent". Po raz kolejny przyjedzie do nas Mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne będą mogły wykonać mieszkanki w wieku do 50 do 69 roku życia. Dla Pań od 40 do 50 lat, które nie są objęte bezpłatnym programem Urząd Gminy zakupił 20 dodatkowych badań.

Do Przecławia zawita Wojskowe Centrum Krwiodawstwa, które w ramach akcji "krewniacy" będzie pobierać krew od honorowych dawców oraz udzielać informacji co trzeba zrobić aby takim dawcą zostać. Gościć będziemy także specjalistów z Pogotowia Ratunkowego którzy przez 3 godziny będą udzielać szkolenia z pierwszej pomocy. W szkole podstawowej będzie można skorzystać z bezpłatnych porad adwokatów, którzy postarają się służyć mieszkańcom swoim doświadczeniem i pomogą rozwiązać problemy prawne. Przedstawiciele firmy "Poltransplant" podpowiedzą kto i na jakich zasadach może zostać dawcą szpiku kostnego. Dzięki wpisaniu na listę dawców tego bezcennego leku na białaczkę możemy uratować życie innemu człowiekowi.

Na placu przed szkołą odbędzie się piknik poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaprezentujem symulator dachowania. Jest to auto, które odwóci się o 180 stopni aby pokazać kierowcy co się z nim dzieje w przypadku dachowania pojazdu. Żandarmeria Wojskowa nauczy nas zapinać pasy w samochodzie, dzięki symulatorowi zderzenia przy niskiej prędkości, każdy pasażer przekona się co to zderzenie czołowe z zapiętymi pasami. Komenda Wojewódzka Policji przeprowadzi edukację bezpieczeństwa oraz konkursy dla dzieci. Pokaże też dorosłym "alkogogle", to takie okulary o specjalnej konstrukcji, w których widzimy świat tak, jak osoba pod wpływem alkoholu.

Nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny. Kolejny raz organizowany jest dziecięcy pchli targ - na którym można kupić, sprzedać lub wymienić się zabawkami, grami, książkami czy podręcznikami.  Nie zabraknie tradycyjnej juz kawiarenki w której bedzie można spróbować ciast z domowych wypieków oraz napić się kawy lub herbaty.

Zapraszamy ! 

plakat-biala-sobota-4-maly

 

2012-09-12 Zmiany, zmiany, zmiany.

Zmienili się specjaliści, którzy będa przyjmować podczas "Białej Soboty". Nie będzie : Diabetologa, Pulmonologa i Stomatologa. Będą za to nowi specjaliści : Okulista i Dermatolog.  Do Przecławia przyjedzie także : firma "Oriflame" - która zaprezentuje swoje kosmetyki oraz firma "Viva Natura" z Kamieńca - producent naturalnych soków owocowych. Otrzymaliśmy od "Czerwonej Torebki" 100 zestawów upominkowych dla dzieci, które będa nagrodami w konkursie bezpieczeństwa przeprowadzonym przez Policjantów.

Pin It