Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.

Tegoroczna Wigilia z dostawą do domu!

W tym roku wigilia była inna niż wszystkie. Ze względu na obostrzenia anty-covidowe spotkania nie mogły się odbyć na terenie świetlic środowiskowych. Aby stosować się do zaleceń musieliśmy je przygotować z dostawą na wynos i tak się stało. Nasi mieszkańcy byli dość zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni.

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…
facebook_page_plugin

III Biała Sobota już za nami !

zdrowi-bezpieczni-pomocniPo raz trzeci Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy wsparciu gminy i ogromnemu zaangażowaniu doktor Sylwii Napiontek - Balińskiej zorganizował Białą Sobotę. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy było: Zdrowie – Pomoc – Bezpieczeństwo.

 

Pierwszą Białą Sobotę zorganizowaliśmy w październiku 2010 roku. Ponieważ zainteresowanie mieszkańców było duże, zapadła decyzja o kontynuowaniu akcji. Każda kolejna była bardziej urozmaicona. Tegoroczna, oprócz badań i konsultacji lekarskich, dała mieszkańcom gminy możliwość pomocy innym i honorowego oddania 450ml krwi w ramach akcji „Krewniacy”. Poboru dokonywali specjaliści z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Na stałe do programu Białej Soboty weszły taki elementy jak: wizyta mammobusu, dziecięcy Pchli Targ, stoiska: Poradni Żywieniowej Vitea, SOS dla Rodziny, Poltransplantu.
W tym roku po raz pierwszy można było zapisać się na USG jamy brzusznej, wykonywane przez niezastąpioną dr Sylwię Napiontek-Balińską oraz wykonać bezpłatnie cytologię w gabinecie dr Iwony Tarnowskiej. Szkoda, że niewiele pań z tej ostatniej możliwości skorzystało.
Zainteresowani mogli uzyskać poradę prawną i psychologiczną - chętnych nie brakowało. Przez cały czas trwania Białej Soboty, praktycznie bez chwili przerwy, ratownicy z VIP MED szkolili każdego chętnego w udzielaniu pierwszej pomocy.
Na placu przed szkołą odbył się piknik poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaprezentował symulator dachowania -  auto, które obraca się o 180 stopni, dzięki czemu można sobie zdać sprawę, co się w nim dzieje w przypadku dachowania pojazdu. Żandarmeria Wojskowa przywiozła do Przecławia symulator zderzenia – chętni mogli się przekonać,  przy niskiej prędkości, co oznacza zderzenie czołowe z zapiętymi pasami. Komenda Wojewódzka Policji przeprowadziła edukację bezpieczeństwa oraz konkursy dla dzieci. Dorośli bawili się świetnie wkładając "alkogogle" - okulary o specjalnej konstrukcji, w których świat postrzega się tak, jakby się było pod wpływem alkoholu.
W trakcie imprezy w kawiarence można było kupić ciasta upieczone przez członków naszego Stowarzyszenia. Cały dochód ze sprzedaży przekazany został na rehabilitację Mateusza, młodego przecławianina, który uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu.
Trzecia Biała Sobota za nami. Pewne jest, że za rok odbędzie się kolejna, wiadomo przecież, że profilaktyki nigdy dość.
Dorota Trzebińska
 
Serdecznie dziękujemy: Sylwii Napiontek-Balińskiej oraz wszystkim lekarzom udzielającym konsultacji medycznych, pielęgniarkom z przychodni „Salus”, ratownikom z VIP-MED, wójtowi gminy Kołbaskowo Małgorzacie Schwarz, Małgorzacie Kaczmarek, Markowi Kozburowi, Łukaszowi Stańskiemu, Magdalenie Piekarz, Monice Swiętoń, paniom z Oriflame,  Mikołajowi Krzywdzińskiemu oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy.
Szczególne podziękowania kierujemy też pod adresem: Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, Żandarmerii Wojskowej, Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Pin It