Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.

Tegoroczna Wigilia z dostawą do domu!

W tym roku wigilia była inna niż wszystkie. Ze względu na obostrzenia anty-covidowe spotkania nie mogły się odbyć na terenie świetlic środowiskowych. Aby stosować się do zaleceń musieliśmy je przygotować z dostawą na wynos i tak się stało. Nasi mieszkańcy byli dość zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni.

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…
facebook_page_plugin

Okazaliśmy serce - zebraliśmy tonę karmy.

zbiorka-karmyW sobotę 13 października w czterech sklepach na terenie Przecławia i Warzymic wolontariusze ze Stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo razem z dziećmi i młodzieżą przeprowadzili zbiórkę karmy dla podopiecznych przytulisk dla bezdomnych zwierząt. Dzięki niebywałemu zaangażowaniu mieszkańców gminy zebrano prawie tonę karmy. Pierwsza zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt odbyła się w ubiegłym roku. Przeprowadziły ją dzieci z klubu "Mali przecławscy przyjaciele zwierząt". W tym roku dzieci wsparli dorośli – członkowie Stowarzyszenia KPGK.Zbiórka rozpoczęła się o godz.10.00 w czterech punktach: pod sklepem "Jaś" oraz "Reksio" w Przecławiu,  sklepem zoologicznym „Fanto ZOO” w Czerwonej Torebce oraz w „Biedronce”. W tym ostatnim miejscu ustawiono dwa spore pojemniki, które już po trzech godzinach zapełniły się po brzegi. Jedną z osób, która wsparła akcję była Ola Płocka, która przyszła do Biedronki ze swoją mamą.

- Los bezdomnych zwierząt nie jest nam obojętny. Sami przygarnęliśmy sunię, która błąkała się  opuszczona i zabiedzona przy śmietniku. Wiedzieliśmy o akcji właśnie z Pulsu Przecławia. Ola wycięła z gazety tę informację i powiesiła nad biurkiem, żeby nie zapomnieć. Przyszłyśmy tu dzisiaj specjalnie po to, by wspomóc zwierzęta – powiedziała mama Oli wkładając do pojemnika kilka puszek z karmą.

Łącznie, we wszystkich miejscach zebrano prawie tonę pokarmu dla zwierząt: karmę w puszkach, karmę suchą, kaszę, ryż, makaron. Zaangażowanie mieszkańców gminy było ogromne. Tego dnia wiele osób pojawiło się w Biedronce wyłącznie po to, by zakupić karmę dla bezdomnych zwierzaków. Nie brakowało darczyńców, którzy do pojemników wolontariuszy wkładali po kilka wielkich worków z suchym pokarmem. Tego dnia nie było wśród miłośników zwierząt podziału na „psiarzy” i „kociarzy”. Większość obdarowujących w jednej ręce miała coś dla kotka, w drugiej coś dla pieska.

Zebrane dary zostały przekazane: Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Goleniowie, Stowarzyszeniu „Nadzieja Amstafa” TTB Szczecin oraz wolontariuszom działającym przy TOZ Szczecin. Wiadomość o tym, że zwierzęta z przytuliska w Miękowie zostaną obdarowane karmą pochodzącą ze zbiórki Stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, była dla Koła TOZ Goleniów wielkim zaskoczeniem i niespodzianką.

- Czujemy się szczególnie wyróżnieni, bo zdajemy sobie sprawę, ze podjęcie decyzji o obdarowaniu nas nie było łatwe. Jest wiele takich organizacji jak nasza, wiele potrzebujących zwierząt. Ten dar, akurat przed zimą, spadł nam jak przysłowiowa manna z nieba. Rozglądaliśmy się właśnie na rynku za karmą w dobrej cenie. Dzięki podarunkowi pieniądze jakie mieliśmy przeznaczone na jej zakup zużytkujemy na zabiegi sterylizacyjne dla suczek. Takie gesty zawsze stawiają nas na nogi - dodają sensu naszym działaniom. Mamy poczucie, że nie jesteśmy sami, że za naszymi plecami stoją dobrzy i szczodrzy ludzie, którym los zwierząt nie jest obojętny. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom – mówi Agata Kiziuk, prezes Koła Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w  Goleniowie.

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pragnie serdecznie podziękować młodzieży i dzieciom, które mimo zimna dzielnie zbierały karmę przed „Jasiem”, „Reksiem”, „Fanto” i „Biedronką”. Byli to: Patrycja Glinka, Magdalena Wójcik, Kaja Schwarz, Weronika Siewierska, Klaudia Piątkowska, Marcin Ryżewski, Jan Smolicz, Mario Cardinali, Oliwier Nosal, Mikołaj Krzywdziński, Joanna Łukaszewska, Olga Tatko, Marta Olczak, Marta Purtak, Aleksandra Kmieciak, Natalia Więckowska, Agata Sewastionow.

 

Zbiorka-Karmy-2

 

 

Pin It