Okazaliśmy serce - zebraliśmy tonę karmy.

zbiorka-karmyW sobotę 13 października w czterech sklepach na terenie Przecławia i Warzymic wolontariusze ze Stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo razem z dziećmi i młodzieżą przeprowadzili zbiórkę karmy dla podopiecznych przytulisk dla bezdomnych zwierząt. Dzięki niebywałemu zaangażowaniu mieszkańców gminy zebrano prawie tonę karmy. Pierwsza zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt odbyła się w ubiegłym roku. Przeprowadziły ją dzieci z klubu "Mali przecławscy przyjaciele zwierząt". W tym roku dzieci wsparli dorośli – członkowie Stowarzyszenia KPGK.Zbiórka rozpoczęła się o godz.10.00 w czterech punktach: pod sklepem "Jaś" oraz "Reksio" w Przecławiu,  sklepem zoologicznym „Fanto ZOO” w Czerwonej Torebce oraz w „Biedronce”. W tym ostatnim miejscu ustawiono dwa spore pojemniki, które już po trzech godzinach zapełniły się po brzegi. Jedną z osób, która wsparła akcję była Ola Płocka, która przyszła do Biedronki ze swoją mamą.

- Los bezdomnych zwierząt nie jest nam obojętny. Sami przygarnęliśmy sunię, która błąkała się  opuszczona i zabiedzona przy śmietniku. Wiedzieliśmy o akcji właśnie z Pulsu Przecławia. Ola wycięła z gazety tę informację i powiesiła nad biurkiem, żeby nie zapomnieć. Przyszłyśmy tu dzisiaj specjalnie po to, by wspomóc zwierzęta – powiedziała mama Oli wkładając do pojemnika kilka puszek z karmą.

Łącznie, we wszystkich miejscach zebrano prawie tonę pokarmu dla zwierząt: karmę w puszkach, karmę suchą, kaszę, ryż, makaron. Zaangażowanie mieszkańców gminy było ogromne. Tego dnia wiele osób pojawiło się w Biedronce wyłącznie po to, by zakupić karmę dla bezdomnych zwierzaków. Nie brakowało darczyńców, którzy do pojemników wolontariuszy wkładali po kilka wielkich worków z suchym pokarmem. Tego dnia nie było wśród miłośników zwierząt podziału na „psiarzy” i „kociarzy”. Większość obdarowujących w jednej ręce miała coś dla kotka, w drugiej coś dla pieska.

Zebrane dary zostały przekazane: Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Goleniowie, Stowarzyszeniu „Nadzieja Amstafa” TTB Szczecin oraz wolontariuszom działającym przy TOZ Szczecin. Wiadomość o tym, że zwierzęta z przytuliska w Miękowie zostaną obdarowane karmą pochodzącą ze zbiórki Stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, była dla Koła TOZ Goleniów wielkim zaskoczeniem i niespodzianką.

- Czujemy się szczególnie wyróżnieni, bo zdajemy sobie sprawę, ze podjęcie decyzji o obdarowaniu nas nie było łatwe. Jest wiele takich organizacji jak nasza, wiele potrzebujących zwierząt. Ten dar, akurat przed zimą, spadł nam jak przysłowiowa manna z nieba. Rozglądaliśmy się właśnie na rynku za karmą w dobrej cenie. Dzięki podarunkowi pieniądze jakie mieliśmy przeznaczone na jej zakup zużytkujemy na zabiegi sterylizacyjne dla suczek. Takie gesty zawsze stawiają nas na nogi - dodają sensu naszym działaniom. Mamy poczucie, że nie jesteśmy sami, że za naszymi plecami stoją dobrzy i szczodrzy ludzie, którym los zwierząt nie jest obojętny. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom – mówi Agata Kiziuk, prezes Koła Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w  Goleniowie.

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pragnie serdecznie podziękować młodzieży i dzieciom, które mimo zimna dzielnie zbierały karmę przed „Jasiem”, „Reksiem”, „Fanto” i „Biedronką”. Byli to: Patrycja Glinka, Magdalena Wójcik, Kaja Schwarz, Weronika Siewierska, Klaudia Piątkowska, Marcin Ryżewski, Jan Smolicz, Mario Cardinali, Oliwier Nosal, Mikołaj Krzywdziński, Joanna Łukaszewska, Olga Tatko, Marta Olczak, Marta Purtak, Aleksandra Kmieciak, Natalia Więckowska, Agata Sewastionow.

 

Zbiorka-Karmy-2

 

 

P1000180.JPG P1000181.JPG P1000186.JPG

P1000187.JPG P1000189.JPG P1000191.JPG

P1000192.JPG P1000193.JPG P1000194.jpg