Najpiękniejsze palmy zrobiły nasze dziewczyny !

konkurs-palmowyJak co roku, w niedzielę palmową, w kościele w Kołbaskowie rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Głównym celem tego gminnego konkursu było kultywowanie i popularyzacja wartości wielkanocnych oraz promocja dorobku kulturowego wsi. Miło jest nam poinformować, że w dwóch kategoriach konkursowych główne nagrody powędrowały do mieszkańców Przecławia - członków naszego stowarzyszenia

 

Dziś, w kościele w Kołbaskowie odbył się konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. W wielu regionach zwykle odbywają się konkursy na najwyższą palmę - w naszej gminie wymiary palmy musiały się zmieścić w przedziale od 70 cm do 200 cm. Dla jury najważniejsza była różnorodność użytych materiałów tworzących palmy. W użyciu znalazły się m.in słoma, kolorowa bibuła, drewno, włóczka, suszone kwiaty, trawy, wierzba, borowina czy bukszpan.

Liczyła się także pomysłowość, walory estetyczne oraz ilość poświęconej pracy. W kategorii indywidualnej dzisiejszego konkursu - pierwsze miejsce zajęła palma wykonana przez przecławiankę Barbarę Tatko, a w kategorii zespołowej wygrały dziewczyny-przecławianki z grupy "Decouforte".

Wszystkim naszym koleżankom składamy gratulacje !