Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza seniorów (i nie tylko) na warsztaty fotograficzne pod nazwą "Barwy Jesieni - Barwami Życia". W ramach zajęć odbędą się spotkania warsztatowe, wyjścia plenerowe, wspólne robienie zdjęć oraz organizacja wystawy, która będzie podsumowaniem całego projektu.  

Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.

Tegoroczna Wigilia z dostawą do domu!

W tym roku wigilia była inna niż wszystkie. Ze względu na obostrzenia anty-covidowe spotkania nie mogły się odbyć na terenie świetlic środowiskowych. Aby stosować się do zaleceń musieliśmy je przygotować z dostawą na wynos i tak się stało. Nasi mieszkańcy byli dość zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni.

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…
facebook_page_plugin

Zapraszamy na "Białą Sobotę"

biala-sobota-2013W sobotę, 21 września Stowarzyszenie "Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo" zaprasza wszystkich mieszkańców na "Białą Sobotę". W tym dniu będzie można skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów oraz wykonać bezpłatne badania. Przewidziano także wiele atrakcji dla całej rodziny. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 w Gimnazjum w Przecławiu oraz na placu przed budynkiem szkoły.

 

 

Dalsza część tego artykułu podlega częstym modyfikacjom - dlatego prosimy sprawdzać aktualne informacje na bieżąco.

Głównym hasłem IV Białej Soboty jest "Profilaktyka przede wszystkim". W tym dniu od godziny 10.00 do 14.00 będzie można skorzystać z konsultacji lekarskich u takich specjalistów jak : ortopeda, internista, urolog, alergolog, stomatolog, ginekolog, pediatra czy dietetyk. Będzie można wykonać badania EKG, USG tarczycy, USG prostaty, cytologię, mammografię, spirometrię, sprawdzić poziom cholesterolu, cukru i BMI. Po raz kolejny do Przecławia przyjedzie mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne będą mogły wykonać mieszkanki w wieku do 50 do 69 roku życia. Dla Pań od 40 do 50 lat, które nie są objęte bezpłatnym programem, Urząd Gminy zakupił dodatkowe badania. Tutaj warunkiem przeprowadzenia badania, jest uzyskanie skierowania od lekarza.

Do Przecławia w specjalnym kamperze przyjadą dentyści z firmy "Medentes", którzy przeprowadzą dzieciom fluoryzację zębów oraz nauczą jak prawidłowo o nie dbać. Zawita także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, który zaprezentuje symulator dachowania. Jest to takie auto, które odwraca się o 180 stopni aby pokazać kierowcy i pasażerom co się z nim dzieje w przypadku dachowania pojazdu. Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Policach zadbaja o bezpieczeństwo rowerów. Każdy, kto przyjedzie na "Białą Sobotę" rowerem, będzie go mógł bezpłatnie oznakować. Policjanci zaprezentują dorosłym "alkogogle" - okulary o specjalnej konstrukcji, w których widzimy świat tak, jak osoba pod wpływem alkoholu. Przedstawiciele Fundacji DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych, zajmującej się przeszczepami szpiku kostnego i komórek krwiotwórczych rejestrować będą potencjalnych dawców oraz pobierać od nich materiał genetyczny (wymaz z jamy ustnej). Dzięki wpisaniu na listę dawców tego bezcennego leku na białaczkę możemy uratować życie innemu człowiekowi.

Studenci PUM komputerowo wyliczą ryzyko wystąpienia osteoporozy, Grzegorz Małowiecki za pomocą odpowiedniej aparatury wykonywał będzie drenaż limfatyczny, zalecany kobietom po mastektomii oraz pacjentom z problemami krążeniowo-limfatycznymi. Łukasz Stański z poradni Vitea udzieli porad żywieniowych. Każda chętna osoba przeszkolona zostanie w udzielaniu pierwszej pomocy przez strażników gminnych.

Nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny. Kolejny raz organizowany jest dziecięcy pchli targ - na którym można kupić, sprzedać lub wymienić się zabawkami, grami, książkami czy podręcznikami.  Nie zabraknie tradycyjnej już kawiarenki w której będzie można spróbować ciast z domowych wypieków oraz napić się kawy lub herbaty. Firma Vita-Natura z Kamieńca sprzedawać będzie smaczne i zdrowe naturalne soki.

Zapraszamy ! 

miniaturka-biala-sobota-2013 

2013-09-09 Małe zmiany...

- Nie przyjedzie Kamper Dentystyczny, w gimnazjum wydawane będą karnety na przeglądy i fluorkowanie zębów do Gabinetu "Medentes" Dr Wojciecha Kaczmarka.
- Przed gimnazjum pojawi się także Żanadrmeria Wojskowa, która przedstawi mieszkańcom Symulator Zderzenia. To takie urządzenie, gdzie każdy będzie mógł się przekonać dlaczego warto zapinać pasy w samochodzie.
- Do badania poziomu kreatyniny, pod kątem niewydolności nerek oraz do badania poziomu cukru we krwi - TRZEBA BYĆ NA CZCZO !


Pin It