Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.

Tegoroczna Wigilia z dostawą do domu!

W tym roku wigilia była inna niż wszystkie. Ze względu na obostrzenia anty-covidowe spotkania nie mogły się odbyć na terenie świetlic środowiskowych. Aby stosować się do zaleceń musieliśmy je przygotować z dostawą na wynos i tak się stało. Nasi mieszkańcy byli dość zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni.

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…
facebook_page_plugin

Profilaktyka przede wszystkim

biala-sobota-2013-Zakończyła się czwarta "Biała Sobota". Po raz pierwszy w gimnazjum. 21 września szkołę odwiedziło wielu mieszkańców naszej gminy, którzy mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań lekarskich. W placówce odbyło się także kilka równoległych wydarzeń. Cieszy fakt dużego zainteresowania ze strony mieszkańców. Wiadomo - profilaktyki nigdy nie za wiele !

 

 

Na pomysł zorganizowania w Przecławiu Białej Soboty, wpadłyśmy z panią wójt Małgorzatą Schwarz, przed czterema laty, po kolejnej udanej akcji z mammobusem - mówi Dorota Trzebińska. Doszłyśmy wtedy do wniosku, że skoro z roku na rok coraz więcej kobiet bada piersi, to może warto rozszerzyć tę działalność. Profilaktyki nigdy dość. Znakomicie zadziałał efekt synergii. Pomysł podchwyciła doktor Sylwia Napiontek-Balińska, której wsparcie było i nadal jest nieocenione. To taki dobry duch Białej Soboty. Nie bez znaczenia jest ogromne wsparcie Gminy. Każdy z członków Stowarzyszenia KPGK dodaje swoją cegiełkę. Do akcji włączają się lekarze - mieszkańcy gminy, pomagają pielęgniarki z Przychodni Salus, pan Łukasz Stański, Grzegorz Małowiecki, Monika Świętoń, Straż Gminna, Żandarmeria Wojskowa, Policja. W tym roku dołączyli do nas pracownicy i studenci PUM, dentyści: Wojciech Kaczmarek z Medentesa i Helena Gronwald, oraz ginekolog Iwona Rawicka i chirurg dziecięcy Maciej Kołodziej. Zawsze możemy też  liczyć na pana Marka Kozbura z firmy Artman. Biała Sobota przygotowywana jest przez wielu ludzi, przez wiele miesięcy. Pracy organizacyjnej jest mnóstwo, ale satysfakcja ogromna, bo z roku na rok zainteresowanie akcją rośnie.

I rzeczywiście przeprowadzono wiele badań podstawowych na terenie szkoły oraz badań bardziej zaawansowanych takich jak USG w przychodni "Salus". Początkowo organizatorzy sądzili, że nie będzie chętnych na USG prostaty, badanie to nie należy do bezbolesnych. W trakcie imprezy okazało się, że wszystkie terminy były już zajęte. Sytuacja podobnie wygladała z USG tarczycy - tutaj wolnych numerków zabrakło już na samym początku.

Kolejny raz do Przecławia przyjechał mammobus. W gimnazjalnych klasach przyjmowali urolog, internista, alergolog, chirurg dziecięcy, ginekolog i pediatra. Na stoiskach w korytarzu można było sprawdzić poziom cukru, cholesterol, kreatyninę czy BMI. W sali konferencyjnej na piętrze odbył się wykład immunologiczny Dr. Macieja Hałasa.

Obecne były także przecławskie gabinety - stomatolodzy "Medentes" i "Gronwald" udzielali porad i zapraszali na bezpłatne przeglądy i fluoryzację. Masażysta Grzegorz Małowiecki prezentował drenaż limfatyczny, studenci PUM'u wyliczali ryzyko osteoporozy. Na stoisku DKMS wolontariuszka rejestrowała w bazie dawców szpiku kostnego oraz pobierała próbki ze śliny pacjenta, a Łukasz Stański z poradni Vitea udzielał porad żywieniowych.

Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszyło się znakowanie rowerów przeprowadzone przez powiatową policję. Przyjechał także symulator dachowania z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz symulator zderzenia z Żandarmerii Wojskowej. Działa tradycyjna kawiarenka z domowymi wypiekami, kawą i herbatą, można było skosztować naturalnych soków "Viva Natura" z Kamieńca. Młodsi mieszkańcy uczestniczyli licznie w pchlim targu.

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pragnie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację całego przedsięwzięcia. Szczegółowa relacja i statystyka w najbliższym numerze "Pulsu Przecławia".

 

Pin It