Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

Będą mikołajki i paczki. Cel? Uśmiechy na twarzach.

Rozmowa z Renatą Wójcik, Z prezesem zarządu stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo Renatą Wójcik rozmawia Jarosław Dworzyński.      

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza seniorów (i nie tylko) na warsztaty fotograficzne pod nazwą "Barwy Jesieni - Barwami Życia". W ramach zajęć odbędą się spotkania warsztatowe, wyjścia plenerowe, wspólne robienie zdjęć oraz organizacja wystawy, która będzie podsumowaniem całego projektu.  

Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  
facebook_page_plugin

Profilaktyka przede wszystkim

biala-sobota-2013-Zakończyła się czwarta "Biała Sobota". Po raz pierwszy w gimnazjum. 21 września szkołę odwiedziło wielu mieszkańców naszej gminy, którzy mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań lekarskich. W placówce odbyło się także kilka równoległych wydarzeń. Cieszy fakt dużego zainteresowania ze strony mieszkańców. Wiadomo - profilaktyki nigdy nie za wiele !

 

 

Na pomysł zorganizowania w Przecławiu Białej Soboty, wpadłyśmy z panią wójt Małgorzatą Schwarz, przed czterema laty, po kolejnej udanej akcji z mammobusem - mówi Dorota Trzebińska. Doszłyśmy wtedy do wniosku, że skoro z roku na rok coraz więcej kobiet bada piersi, to może warto rozszerzyć tę działalność. Profilaktyki nigdy dość. Znakomicie zadziałał efekt synergii. Pomysł podchwyciła doktor Sylwia Napiontek-Balińska, której wsparcie było i nadal jest nieocenione. To taki dobry duch Białej Soboty. Nie bez znaczenia jest ogromne wsparcie Gminy. Każdy z członków Stowarzyszenia KPGK dodaje swoją cegiełkę. Do akcji włączają się lekarze - mieszkańcy gminy, pomagają pielęgniarki z Przychodni Salus, pan Łukasz Stański, Grzegorz Małowiecki, Monika Świętoń, Straż Gminna, Żandarmeria Wojskowa, Policja. W tym roku dołączyli do nas pracownicy i studenci PUM, dentyści: Wojciech Kaczmarek z Medentesa i Helena Gronwald, oraz ginekolog Iwona Rawicka i chirurg dziecięcy Maciej Kołodziej. Zawsze możemy też  liczyć na pana Marka Kozbura z firmy Artman. Biała Sobota przygotowywana jest przez wielu ludzi, przez wiele miesięcy. Pracy organizacyjnej jest mnóstwo, ale satysfakcja ogromna, bo z roku na rok zainteresowanie akcją rośnie.

I rzeczywiście przeprowadzono wiele badań podstawowych na terenie szkoły oraz badań bardziej zaawansowanych takich jak USG w przychodni "Salus". Początkowo organizatorzy sądzili, że nie będzie chętnych na USG prostaty, badanie to nie należy do bezbolesnych. W trakcie imprezy okazało się, że wszystkie terminy były już zajęte. Sytuacja podobnie wygladała z USG tarczycy - tutaj wolnych numerków zabrakło już na samym początku.

Kolejny raz do Przecławia przyjechał mammobus. W gimnazjalnych klasach przyjmowali urolog, internista, alergolog, chirurg dziecięcy, ginekolog i pediatra. Na stoiskach w korytarzu można było sprawdzić poziom cukru, cholesterol, kreatyninę czy BMI. W sali konferencyjnej na piętrze odbył się wykład immunologiczny Dr. Macieja Hałasa.

Obecne były także przecławskie gabinety - stomatolodzy "Medentes" i "Gronwald" udzielali porad i zapraszali na bezpłatne przeglądy i fluoryzację. Masażysta Grzegorz Małowiecki prezentował drenaż limfatyczny, studenci PUM'u wyliczali ryzyko osteoporozy. Na stoisku DKMS wolontariuszka rejestrowała w bazie dawców szpiku kostnego oraz pobierała próbki ze śliny pacjenta, a Łukasz Stański z poradni Vitea udzielał porad żywieniowych.

Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszyło się znakowanie rowerów przeprowadzone przez powiatową policję. Przyjechał także symulator dachowania z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz symulator zderzenia z Żandarmerii Wojskowej. Działa tradycyjna kawiarenka z domowymi wypiekami, kawą i herbatą, można było skosztować naturalnych soków "Viva Natura" z Kamieńca. Młodsi mieszkańcy uczestniczyli licznie w pchlim targu.

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pragnie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację całego przedsięwzięcia. Szczegółowa relacja i statystyka w najbliższym numerze "Pulsu Przecławia".

 

Pin It