Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

Będą mikołajki i paczki. Cel? Uśmiechy na twarzach.

Rozmowa z Renatą Wójcik, Z prezesem zarządu stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo Renatą Wójcik rozmawia Jarosław Dworzyński.      

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza seniorów (i nie tylko) na warsztaty fotograficzne pod nazwą "Barwy Jesieni - Barwami Życia". W ramach zajęć odbędą się spotkania warsztatowe, wyjścia plenerowe, wspólne robienie zdjęć oraz organizacja wystawy, która będzie podsumowaniem całego projektu.  

Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  
facebook_page_plugin

Zasadzili 7.000 krokusów

7000-krokusowW sobotni poranek trzydziestka mieszkańców Przecławia i Warzymic zasadziła krokusy przy ścieżce pieszo-rowerowej. Według planów organizatorów cebulek miało starczyć na całą długość ścieżki od Biedronki do Netto oraz na Aleję Śliwkową. Ale już po godzinie sadzenia wiadomo było, że prace zakończą się w okolicach Osiedla Tęczowego. Jeśli cebulki się przyjmą i rozkwitną na wiosnę to prawdopodobnie za rok będą kolejne sadzenia.

 

 

 

Cała akcja wyglądała jak typowy "czyn społeczny" za czasów PRL. W sobotę o godzinie 9.00 rano przy hotelu "Dworski" pojawili się pierwsi mieszkańcy. Każdy z nich miał swój sprzęt ogrodowy, rękawice i odpowiednie przebranie. Po krótkim szkoleniu, które przeprowadziła Renata Dudek, wszyscy zabrali się do pracy.

Pracowali radni, wójt, sołtys, rodziny z dziećmi i członkowie KPGK. Pojawiło się nawet starsze małżeństwo z Warzymic, które pomimo problemów zdrowotnych starało się pomóc tyle ile może. Cebulki zasadzono z lewej strony, przy pasie drogi pieszo-rowerowej od pierwszego ronda w Przecławiu do końca osiedla Tęczowego. Będą to miksy dwóch kolorów - żółtego i fioletowego. Prace zakończyły się bardzo szybko, cebulek zabrakło już o 10:30

Pierwsze krokusy wzejdą prawdopodobnie na początku marca. Zależeć to będzie od zimowej pogody. Kwiaty cieszyć nasze oko będą przez około miesiąc. Cebulki będą się rozrastać w kolejnych latach i krokusy staną się liczniejsze. Miejmy nadzieję, że jesienna akcja sadzenia kwiatów wpisze się na stałe w kalendarz gminnych wydarzeń. Za rok sadzenia odbędą się prawdopodobnie na Alei Śliwkowej oraz w okolicach Netto.

 

Pin It