Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

Będą mikołajki i paczki. Cel? Uśmiechy na twarzach.

Rozmowa z Renatą Wójcik, Z prezesem zarządu stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo Renatą Wójcik rozmawia Jarosław Dworzyński.      

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza seniorów (i nie tylko) na warsztaty fotograficzne pod nazwą "Barwy Jesieni - Barwami Życia". W ramach zajęć odbędą się spotkania warsztatowe, wyjścia plenerowe, wspólne robienie zdjęć oraz organizacja wystawy, która będzie podsumowaniem całego projektu.  

Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  
facebook_page_plugin

Mieszkańcy pytali - radni odpowiadali

spotkanie-na-sciezceW poniedziałkowe popołudnie w okolicach hotelu "Dworski" na mieszkańców przez dwie godziny czekali wójt i radni. Było to, wzorowane na zeszłorocznym, spotkanie przy ścieżce z Klubem Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Pytań i uwag do samorządowców było dużo, odpowiedzi i chęci pomocy też.

 

 

 

 

Od lat zainteresowanie sprawami lokalnymi w gminie Kołbaskowo jest znikome. Na zebrania sołeckie przychodzi kilkanaście osób, na sesję rady gminy prawie nikt. Posiedzenia komisji stałych przy radzie gminy też są otwarte dla mieszkańców - ale niestety goście nie przychodzą. A to właśnie na poziomie lokalnym toczy się nasze życie. Do zadań samorządu należy m.in. budowa chodników, dróg lokalnych czy oświetlenia. To oni finansują z budżetu utrzymanie szkół, przedszkoli, świetlic czy bibliotek. Gmina zleca i dotuje publiczny transport. Planuje nowe inwestycje publiczne, buduje i utrzymuje sieci wod-kan.

Z inicjatywą spontanicznego spotkania z mieszkańcami podczas popołudniowego spaceru wyszli radni skupieni przy Klubie Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Obecna na spotkaniu była także Wójt Małgorzata Schwarz, Przewodniczący Rady Gminy Zbiegniew Szczuplak oraz sołtys Przecławia Wojciech Woźniak. Pytań i uwag ze strony mieszkańców było wiele.


Tematem rozmów były m.in problemy parkingowe na osiedlach w Przecławiu i Warzymicach, jakość wody i przerwy w jej dostawach. Rozmawiano także o korkach na drodze krajowej nr 13, planowanej obwodnicy z ronda Hakena do Autostrady A6. Mieszkańcy pytali także o nowe chodniki które mają powstać w Warzymicach oraz planowaną budowę Gminnego Domu Kultury.

Pin It