Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

Będą mikołajki i paczki. Cel? Uśmiechy na twarzach.

Rozmowa z Renatą Wójcik, Z prezesem zarządu stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo Renatą Wójcik rozmawia Jarosław Dworzyński.      

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza seniorów (i nie tylko) na warsztaty fotograficzne pod nazwą "Barwy Jesieni - Barwami Życia". W ramach zajęć odbędą się spotkania warsztatowe, wyjścia plenerowe, wspólne robienie zdjęć oraz organizacja wystawy, która będzie podsumowaniem całego projektu.  

Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  
facebook_page_plugin

Dookoła Przecławia w biegu pamięci bohaterów

dookola-przeclawiaDziś mieszkańcy gminy Kołbaskowo i nie tylko uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Punktualnie o 12.00 prawie 200 biegaczy pokonało dystans 1963m, który wytyczono dookoła Przecławia. Dzień wcześniej przy szkole podstawowej przygotowano specjalną wystawę patriotyczną. A w niedzielne popołudnie odbył się finał konkursu pt. "Wyklęci, Niezłomni, Nieśmiertelni"

 

 

 

Za nami bardzo deszczowy weekend. Ale także sportowy i patriotyczny. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo wraz z fundacją Polskie Wartości zorganizowało bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem wilczym". Takie biegi odbyły się w całej Polsce. Długość każdego z nich wynosiła dokładnie 1963m - to nawiązanie do roku, w którym zginął ostatni ŻW Józef Franczak pseudonim "Lalek".

Liczba chętnych do udziału w biegu przerosła znacznie plany organizacyjne. Zestawy startowych, które przydzielone zostały we wcześniejszych zapisach elektronicznych, rozeszły się ekspresowo. Biegacze którzy otrzymali w zestawie okolicznościowy medal oraz podkoszulki mogli pobiec z wizerunkiem na piersi takich osób jak Danuta Siedzikówna ps. "Inka" czy Zygmunt Szendzielarz ps. „Łupaszka”.

 

To wyjątkowa impreza, a organizujemy ich wiele - mówi Renata Wójcik, prezes stowarzyszenia KPGK. Miała wymiar szczególny. Ważny był aspekt edukacyjny i wychowawczy. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli poznać w ciekawy i niekonwencjonalny sposób fragment naszej historii. Kolejnym takim elementem jest promocja aktywnego spędzania czasu wolnego dla całych rodzin, w naszej gminie jest już tradycja biegania jako formy aktywności. Bardzo dziękujemy naszemu partnerowi Fundacja Polskich Wartości i Wojciechowi Woźniakowi za aktywne wparcie imprezy. Radiu Szczecin za promocję w eterze. Policji i Straży Gminnej za zabezpieczenie trasy biegu. Podziękowania także dla dyrektorów gimnazjum i szkoły podstawowej oraz pani Wójt która objęła patronatem całość imprezy i brała w niej aktywny udział.

 

Dziękujemy młodym Artystom z województwa zachodniopomorskiego za wzięcie udziału w konkursie na pracę plastyczną pt. „Wyklęci, Niezłomni, Nieśmiertelni” - mówi Łukasz Szełemej, współorganizator imprezy. Organizatorem konkursu była Fundacja Polskich Wartości a Patronat nad wydarzeniem objęło Kuratorium Oświaty Województwa Zachodniopomorskiego. Jury przyznało nagrody trzem najlepszym pracom w dwóch kategoriach: “Szkoła Podstawowa” i “Gimnazjum”, dwa wyróżnienia przyznała Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów oraz kolejne dwa wyróżnienia przyznała Fundacja Polskich Wartości. Nagrodziliśmy wyróżnieniem nauczyciela, którego podopieczni przesłali największa liczbę prac, a także dwie prace w głosowaniu internetowym.

 

Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się po biegu “Tropem Wilczym” w Przecławiu.

 

 

Pin It