150 dzieci bawiło się w Stobnie[FOTORELACJA]

Za nami piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który zorganizowało stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Odbył się pod nazwą "Żyjmy Zdrowo Na Sportowo". Był to wspaniały czas zabawy, integracji, zawodów sportowych, przeglądu talentów wśród mieszkańców powiatu polickiego. Doskonale bawiły się nie tylko dzieci, ale i dorośli.

7 lat za nami!

W czerwcu 2012 roku Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo stał się formalnie stowarzyszeniem. Zostało ono założone przez kilkunastu mieszkańców gminy, którzy chcieli aktywnie działać na rzecz swojej najbliższej okolicy. Do tej pory udało się zorganizować kilkadziesiąt mniejszych i większych wydarzeń na terenie całej gminy. O podsumowanie działań ostatnich lat oraz planach…

8 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci do Stobna!

Stowarzyszenie "Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo" zaprasza w najbliższą sobotę do Stobna. W tutejszej świetlicy oraz na przyległym terenie rekreacyjnym odbędą się liczne zabawy dla całej rodziny. Piknik rodzinny ma mieć charakter obchodów dnia dziecka, na który zaproszeni są wszyscy mieszkańcy gminy Kołbaskowo wraz z rodzinami. Początek imprezy o godzinie 12:00

Rozdaliśmy 250 paczek

Nasze stowarzyszenie przez cały grudzień współorganizowało kilkanaście imprez choinkowych na terenie całej gminy. W jednych świetlicach był poczęstunek i dzielenie się opłatkiem. W innych zabawy i konkursy oraz wspólne śpiewanie kolęd. Najważniejszym gościem każdego wieczoru był oczywiście Mikołaj, który pojawił się w trakcie każdej imprezy i obdarował wszystkie dzieci paczkami.…

Dziewiąta "Biała Sobota" za nami!

Profilaktyka przede wszystkim - taki cel przyświeca organizatorom corocznych badań w szkole podstawowej w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:00 rano zbadać sobie krew a od 10:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00  

Zakusy na krokusy - edycja 2018

Krokusy posadzone. Radości było co niemiara. - Fajna akcja, ja posadziłam około 100 krokusów, a może i więcej. Wiosną tu będzie piękniej - cieszyła się 9-letnia Pola.  
facebook_page_plugin

Krokusowa rewolucja po raz trzeci.

sadzenie krokusow 2017To już trzecia jesień, kiedy mieszkańcy Przecławia i Warzymic sadzą cebulki krokusów. W tym roku nasadzenia odbyły się w Warzymicach przy Lidlu, w okolicach skateparku oraz na "Szwarcówce" za Przecławiem. Dopisała pogoda i frekwencja. Jeśli cebulki się przyjmą to na wiosnę ścieżka pieszo-rowerowa będzie w żółto-fioletowych kwiatach.

  

Akcja sadzenia krokusów zorganizowania przez stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo wygląda trochę jak "czyn społeczny" za czasów PRL. W sobotę o godzinie 11.00 rano na ścieżce pieszo-rowerowej przy "Lidlu" pojawili się pierwsi mieszkańcy. Każdy z nich miał swój sprzęt ogrodowy, rękawice i odpowiednie przebranie. Po krótkim szkoleniu, które przeprowadził pracownik gminy wszyscy zabrali się do pracy.

Pracowali radni, wójt, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami i członkowie KPGK. Cebulki, tak jak w poprzednich edycjach, zasadzono przy pasie drogi pieszo-rowerowej od Lidla do osiedla Tęczowego. Potem mieszkańcy przeszli na skatepark. Na koniec posadzili krokusy na "Szwarcówce" za Przecławiem w Kierunku Smętowic. Będą to miksy dwóch kolorów - żółtego i fioletowego.

Piękno naszej gminy to dobro wspólne, które powinniśmy chronić i pielęgnować - mówi Renata Wójcik prezes stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Docenić należy fakt, że tak wiele osób zachciało przyłączyć się do naszej akcji. Cebulki krokusów sadziły całe rodziny - dzieci, rodzice i dziadkowie, szczególnie dla maluszków była to doskonała zabawa. A efekty - nie będziemy musieli długo czekać - wiosną krokusy zakwitną i urzekną nas swoim urokiem.

Pierwsze krokusy pojawią się prawdopodobnie na początku marca. Zależeć to będzie od zimowej pogody. Kwiaty cieszyć nasze oko będą przez około miesiąc. Miejmy nadzieję, że cebulki będą się rozrastać w kolejnych latach i krokusy staną się liczniejsze. Jesienna akcja sadzenia kwiatów wpisała się już na stałe w kalendarz okolicznych wydarzeń. Jak zapewniają organizatorzy, za rok nasadzenia także się odbędą, tylko że w innym miejscu.

A dla spostrzegawczych spacerowiczów mamy mały konkurs - kto pierwszy wiosną uwidoczni aparatem zdjęcie krokusa - otrzyma nagrodę rzeczową. Fotkę trzeba będzie wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jako załącznik mailowy. O tym konkursie będziemy jeszcze przypominać pod koniec zimy.

Pin It