Spotkanie opłatkowe w Stobnie.

W miniony weekend w świetlicy w Stobnie odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów, którego honorowy patronat objęli Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.    

Sadzenie krokusów w Przecławiu

Setki cebulek krokusów zasadzili wczoraj wzdłuż ul. Rekreacyjnej prowadzącej do niedawno otwartego kompleksu GOKSiR w Przecławiu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz mieszkańcy. Wiosną nasze oczy cieszyć będą piękne żółte i fioletowe kwiaty:)

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

Stawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem…

Biała Sobota 2019 - szczegółowy rozkład.

Już za kilka dni Biała Sobota - cykliczne wydarzenie prozdrowotne w naszej gminie, które odbywa się już po raz dziesiąty. Na terenie szkoły podstawowej będzie można skorzystać z porad lekarzy specjalistów a także wykonać bezpłatne badania. Równolegle z imprezą odbędzie się tradycyjny "Pchli Targ", kawiarenka samorządu szkolnego oraz zbiórka koców…

5 października zapraszamy na "Białą Sobotę".

Za dwa tygodnie X Biała Sobota! Gmina Kołbaskowo oraz stowarzysznie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zapraszają mieszkańców na badania profilaktyczne, które odbęda się 5 października w Szkole Podstawowej w Przecławiu. W sobotni poranek będzie można skorzystać z porad lekarzy specjalistów a także wykonać bezpłatne badania.  

Nasza prezes w Powiatowej Radzie Działalności Pożytku Publicznego w Policach

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że szefowa naszego stowarzyszenia - Renata Wójcik została wybrana na członka Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Policach. Znalazła się ona wśród 10 przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu.
facebook_page_plugin

Święto limeryków w Kołbaskowie

limeryki rozwiazanieW piątek 8 czerwca, w świetlicy w Kołbaskowie, odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w powiatowym konkursie literackim „Powiat policki limerykiem pisany”. Konkurs zorganizowało stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, przy wsparciu Powiatu Polickiego. Zgłoszono 58 limeryków 27 autorów. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Zabawne rymowanki wydane zostaną niebawem w formie książeczki.

 

 

Pisanie limeryków jest formą poetyckiej zabawy, a sam limeryk jest tym lepszy, im bardziej jest absurdalny, niepoważny i frywolny. Limeryczną twórczość zapoczątkowali znudzeni profesorowie Oxfordu i Cambridge. W Polsce zyskały popularność dzięki noblistce Wisławie Szymborskiej. W naszej gminie od lat limerykuje profesor Ryszard Lipczuk i Dorota Trzebińska, pomysłodawczyni konkursu.

- Limeryki nadsyłali nie tylko mieszkańcy naszej gminy. Dostaliśmy zabawne rymowanki z Polic, Trzebieży, Nowego Warpna i Dobrej. Ogromnie mnie to cieszy i mam nadzieję, że to dopiero początek Państwa zabawy z tą niepoważną, ale niezwykle wdzięczną formą twórczości. Jury nie miało łatwego zadania. Zapewniam, że w tym konkursie nie ma przegranych, bo nagrodą najcenniejszą będzie książeczka, w której znajdą się wszystkie nadesłane przez Państwa wierszyki. – powiedziała D. Trzebińska, podczas uroczystości rozdania nagród.

A oto lista laureatów:
Miejsce I – Edyta Biernacka z Przecławia
Miejsce II – Anna Słowińska z Polic
Miejsce III – Michał Wenz z Przecławia

Wyróżnienia otrzymali:
1. Barbara Dąbrowska ze Stobna
2. Agnieszka Spirydowicz z Polic
3. Jolanta Resiak ze Stobna
4. Krystyna Weretyńska z Siadła Górnego
5. Elżbieta Wróblewska z Trzebieży
6. Marta Kucharz z Warzymic
7. Barbara Sowińska-Adamczyk z Nowego Warpna
8. Stanisława Dojlido z Siadła Górnego
9. Anna Hoffmann z Moczył
10. Danuta Duchewicz z Przecławia

Patronatu konkursowi udzielili: wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz starosta Powiatu Polickiego Andrzej Bednarek. Kameralny wieczór przy świecach nie był typowym, sztywnym spotkaniem literackim. Odczytywanie limeryków co i rusz przerywały salwy śmiechu. Bo jak tu się nie śmiać:

Niespodzianka
Porzucił mężuś żonę w miejscowości Buk,
bo żyć z nim nie chciała jak przykazał Bóg.
Wnet po tym wyczynie
brzuch urósł Grażynie,
pannie, co słynęła z rozkładania nóg.

Kłopot Józka
Amazon ogromny stanął w Kołbaskowie
radując mieszkańców jedynie w połowie.
Słyszy Józek w PUP-ie:
Już Cię mamy w dupie,
Szoruj do roboty - wyjdzie ci na zdrowie!
autor: E. Biernacka

Opalanie
W Nowym Warpnie Balbinka
tak rumiana jak świnka
w bordo stringach ma zadek.
I przypala pośladek,
Głośno skwierczy słoninka.
Autor: A.Słowińska

Miłość na gazie
Po nocnym pijaństwie Rysiek z Bobolina
Chciał z kumplem łyknąć wódeczki na klina.
Jadąc na melinę
Spotkali Balbinę
Dwóch ma teraz ojców Balbiny dziecina.
Autor: M.Wenz

Po rozdaniu nagród prowadząca wieczór D. Trzebińska zachęciła rozbawionych zebranych do wspólnej zabawy i stworzenia na poczekaniu kilku wierszyków. Już po paru minutach gotowe były owoce pracy zespołowej:

Dzisiaj święto limeryka
pisze Janek, Berenika,
Rafał, Marek i Agnieszka,
co w Policach już nie mieszka.
A ze stołów ciasto znika.

Raz pewien Józek z Bolejowa,
oświadczył, że go boli głowa
I nic dziś nie napisze
bo zwyczajnie woli ciszę,
Zwłaszcza gdy meczu jest druga połowa.

Projekt współfinansowany ze środków pochodzacych z budżetu Powiatu Polickiego na 2018 rok.

 

Pin It