150 dzieci bawiło się w Stobnie[FOTORELACJA]

Za nami piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który zorganizowało stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Odbył się pod nazwą "Żyjmy Zdrowo Na Sportowo". Był to wspaniały czas zabawy, integracji, zawodów sportowych, przeglądu talentów wśród mieszkańców powiatu polickiego. Doskonale bawiły się nie tylko dzieci, ale i dorośli.

7 lat za nami!

W czerwcu 2012 roku Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo stał się formalnie stowarzyszeniem. Zostało ono założone przez kilkunastu mieszkańców gminy, którzy chcieli aktywnie działać na rzecz swojej najbliższej okolicy. Do tej pory udało się zorganizować kilkadziesiąt mniejszych i większych wydarzeń na terenie całej gminy. O podsumowanie działań ostatnich lat oraz planach…

8 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci do Stobna!

Stowarzyszenie "Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo" zaprasza w najbliższą sobotę do Stobna. W tutejszej świetlicy oraz na przyległym terenie rekreacyjnym odbędą się liczne zabawy dla całej rodziny. Piknik rodzinny ma mieć charakter obchodów dnia dziecka, na który zaproszeni są wszyscy mieszkańcy gminy Kołbaskowo wraz z rodzinami. Początek imprezy o godzinie 12:00

Rozdaliśmy 250 paczek

Nasze stowarzyszenie przez cały grudzień współorganizowało kilkanaście imprez choinkowych na terenie całej gminy. W jednych świetlicach był poczęstunek i dzielenie się opłatkiem. W innych zabawy i konkursy oraz wspólne śpiewanie kolęd. Najważniejszym gościem każdego wieczoru był oczywiście Mikołaj, który pojawił się w trakcie każdej imprezy i obdarował wszystkie dzieci paczkami.…

Dziewiąta "Biała Sobota" za nami!

Profilaktyka przede wszystkim - taki cel przyświeca organizatorom corocznych badań w szkole podstawowej w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:00 rano zbadać sobie krew a od 10:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00  

Zakusy na krokusy - edycja 2018

Krokusy posadzone. Radości było co niemiara. - Fajna akcja, ja posadziłam około 100 krokusów, a może i więcej. Wiosną tu będzie piękniej - cieszyła się 9-letnia Pola.  
facebook_page_plugin

Święto limeryków w Kołbaskowie

limeryki rozwiazanieW piątek 8 czerwca, w świetlicy w Kołbaskowie, odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w powiatowym konkursie literackim „Powiat policki limerykiem pisany”. Konkurs zorganizowało stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, przy wsparciu Powiatu Polickiego. Zgłoszono 58 limeryków 27 autorów. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Zabawne rymowanki wydane zostaną niebawem w formie książeczki.

 

 

Pisanie limeryków jest formą poetyckiej zabawy, a sam limeryk jest tym lepszy, im bardziej jest absurdalny, niepoważny i frywolny. Limeryczną twórczość zapoczątkowali znudzeni profesorowie Oxfordu i Cambridge. W Polsce zyskały popularność dzięki noblistce Wisławie Szymborskiej. W naszej gminie od lat limerykuje profesor Ryszard Lipczuk i Dorota Trzebińska, pomysłodawczyni konkursu.

- Limeryki nadsyłali nie tylko mieszkańcy naszej gminy. Dostaliśmy zabawne rymowanki z Polic, Trzebieży, Nowego Warpna i Dobrej. Ogromnie mnie to cieszy i mam nadzieję, że to dopiero początek Państwa zabawy z tą niepoważną, ale niezwykle wdzięczną formą twórczości. Jury nie miało łatwego zadania. Zapewniam, że w tym konkursie nie ma przegranych, bo nagrodą najcenniejszą będzie książeczka, w której znajdą się wszystkie nadesłane przez Państwa wierszyki. – powiedziała D. Trzebińska, podczas uroczystości rozdania nagród.

A oto lista laureatów:
Miejsce I – Edyta Biernacka z Przecławia
Miejsce II – Anna Słowińska z Polic
Miejsce III – Michał Wenz z Przecławia

Wyróżnienia otrzymali:
1. Barbara Dąbrowska ze Stobna
2. Agnieszka Spirydowicz z Polic
3. Jolanta Resiak ze Stobna
4. Krystyna Weretyńska z Siadła Górnego
5. Elżbieta Wróblewska z Trzebieży
6. Marta Kucharz z Warzymic
7. Barbara Sowińska-Adamczyk z Nowego Warpna
8. Stanisława Dojlido z Siadła Górnego
9. Anna Hoffmann z Moczył
10. Danuta Duchewicz z Przecławia

Patronatu konkursowi udzielili: wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz starosta Powiatu Polickiego Andrzej Bednarek. Kameralny wieczór przy świecach nie był typowym, sztywnym spotkaniem literackim. Odczytywanie limeryków co i rusz przerywały salwy śmiechu. Bo jak tu się nie śmiać:

Niespodzianka
Porzucił mężuś żonę w miejscowości Buk,
bo żyć z nim nie chciała jak przykazał Bóg.
Wnet po tym wyczynie
brzuch urósł Grażynie,
pannie, co słynęła z rozkładania nóg.

Kłopot Józka
Amazon ogromny stanął w Kołbaskowie
radując mieszkańców jedynie w połowie.
Słyszy Józek w PUP-ie:
Już Cię mamy w dupie,
Szoruj do roboty - wyjdzie ci na zdrowie!
autor: E. Biernacka

Opalanie
W Nowym Warpnie Balbinka
tak rumiana jak świnka
w bordo stringach ma zadek.
I przypala pośladek,
Głośno skwierczy słoninka.
Autor: A.Słowińska

Miłość na gazie
Po nocnym pijaństwie Rysiek z Bobolina
Chciał z kumplem łyknąć wódeczki na klina.
Jadąc na melinę
Spotkali Balbinę
Dwóch ma teraz ojców Balbiny dziecina.
Autor: M.Wenz

Po rozdaniu nagród prowadząca wieczór D. Trzebińska zachęciła rozbawionych zebranych do wspólnej zabawy i stworzenia na poczekaniu kilku wierszyków. Już po paru minutach gotowe były owoce pracy zespołowej:

Dzisiaj święto limeryka
pisze Janek, Berenika,
Rafał, Marek i Agnieszka,
co w Policach już nie mieszka.
A ze stołów ciasto znika.

Raz pewien Józek z Bolejowa,
oświadczył, że go boli głowa
I nic dziś nie napisze
bo zwyczajnie woli ciszę,
Zwłaszcza gdy meczu jest druga połowa.

Projekt współfinansowany ze środków pochodzacych z budżetu Powiatu Polickiego na 2018 rok.

 

Pin It