Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.

Tegoroczna Wigilia z dostawą do domu!

W tym roku wigilia była inna niż wszystkie. Ze względu na obostrzenia anty-covidowe spotkania nie mogły się odbyć na terenie świetlic środowiskowych. Aby stosować się do zaleceń musieliśmy je przygotować z dostawą na wynos i tak się stało. Nasi mieszkańcy byli dość zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni.

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…
facebook_page_plugin

Halloween 2011 - ale była zabawa !

halloween-2011W piątek 28 października 2011 przed hotelem Dworskim odbyła się nieziemska impreza Halloweenowa na której pojawiło się prawie trzystu przebierańców z całej gminy Kołbaskowo. Organizator - Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo - przygotował dla wszystkich konkursy, zabawy, tańce i karaoke. Po przejściu specjalnej ścieżki zadań uczestnicy dostali diabelską, gorącą kiełbaskę oraz piekielnie smaczne słodycze.

 

Święto Halloween od kilkunastu lat zadomowiło się na dobre w naszym kraju, często odrzucane przez dorosłych, jednak przyjmowane z entuzjazmem przez dzieci i młodzież. Oznacza przede wszystkim zabawę i maskaradę. Dzieci przebierają się za potwory, takie jak wampiry, duchy czy czarownice. Nieodłącznym symbolem tego święta jest wydrążona dynia ze światełkiem w środku. Właśnie takich 40 dyń pojawiło się na ścieżce rowerowej między Warzymicami a Przecławiem - zapraszając na imprezę wszystkich przebierańców

Uczestnicy zabawy zostali podzieleni na 10-osobowe drużyny, których zadaniem było przejść specjalną ścieżkę dziesięciu zadań. Było m.in. wycinanie ducha z papieru, jedzenie ciastek z keczupem, drążenie dyni czy stawianie pieczątek z ziemniaków. Ogłoszony był także konkurs na najlepsze przebranie.

Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pragnie podziękować wielu firmom, które aktywnie wsparły organizację imprezy, m.in hipermarketowi "Auchan" za dostarczone słodycze, hipermarketowi "Real" z ul. Ku Słońcu za nagrody i gadżety, właścicielowi hurtowni mięsnej "Madar" za pomoc w zakupie kiełbasek oraz właścicielowi hotelu i restauracji "Dworski" za użyczenie obiektu.
Podziękowania także dla wielu osób, bez których impreza nie miałaby miejsca, m.in Liliannie Jeziorek z Moczył, Zbigniewowi Szczuplakowi z Warzymic, Apolonii Roszak ze Stobna, Żanecie Gąsowskiej z Rajkowa. Dziękujemy Zbyszkowi Romanowi za muzyczne nagłośnienie i poprowadzenie zabawy oraz wielu osobom na które można zawsze liczyć przez i po imprezie. Podziękowania dla : Ani Sypniewskiej, Iwony Wierzbickiej, Mirosławy Tomczak, Wojtka i Przemka Woźniaków, Andrzeja Chruściela, Grzegorza Smolicza, Ryszarda Wierzbickiego, Wojtka Hancewicza, Beaty i Piotra Bitlów, Renaty Dudek  oraz Doroty Trzebińskiej i Mario Cardinali.
Dziękujemy także za honorowy patronat oraz aktywny udział Wójtowi - Małgorzacie Schwarz.

Pin It