Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.

Tegoroczna Wigilia z dostawą do domu!

W tym roku wigilia była inna niż wszystkie. Ze względu na obostrzenia anty-covidowe spotkania nie mogły się odbyć na terenie świetlic środowiskowych. Aby stosować się do zaleceń musieliśmy je przygotować z dostawą na wynos i tak się stało. Nasi mieszkańcy byli dość zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni.

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…
facebook_page_plugin

Przecławianie bawili się w Dworskim

impreza-w-dworskim-Osiemdziesiąt osób bawiło się 19 listopada, w hotelu Dworskim w Przecławiu, na składkowej zabawie zorganizowanej przez Radę Sołecką, Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo i wójta M.Schwarz. Jest nadzieja na powtórkę w karnawale.

 

Kiedy pojawili się pierwsi goście stoły były elegancko nakryte a sala pięknie udekorowana. Parkiet zapełnił się natychmiast po zagraniu przez zespół pierwszych taktów i pustoszał jedynie w trakcie przerw. I tak już było do końca, czyli do godziny 2.00 w nocy. W zgodnym rytmie tańczyli i młodsi i starsi, a kondycję trzeba było mieć wyjątkową, bo przerwy były krótkie. Zabawa z każdą godziną nabierała tempa. W jej trakcie okazało się, że tego wieczoru jedna z par obchodzi 23 rocznicę ślubu. Popłynęły życzenia i gromkie sto lat odśpiewane zgodnym chórem przez osiemdziesięciu gości. Miło było widzieć, jak w naturalny i niewymuszony sposób integrują się mieszkańcy odległych od siebie zakątków Przecławia. Wszyscy tańczyli ze wszystkimi – z uśmiechem i piosenką na ustach. Mało kto opuścił salę przed godziną drugą a i potem znalazło się sporo osób, które postanowiły zostać jeszcze dłużej.

Rozbawieni goście wyrazili wolę udziału w balu karnawałowym, jeśli tylko taki zostanie zorganizowany. Hotel Dworski wyjątkowo się na takie integrujące zabawy na swoją bliskość, znakomity do tańczenia parkiet i przyjazną atmosferę. A zatem – do zobaczenia w karnawale!

Pin It