Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.

Tegoroczna Wigilia z dostawą do domu!

W tym roku wigilia była inna niż wszystkie. Ze względu na obostrzenia anty-covidowe spotkania nie mogły się odbyć na terenie świetlic środowiskowych. Aby stosować się do zaleceń musieliśmy je przygotować z dostawą na wynos i tak się stało. Nasi mieszkańcy byli dość zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni.

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…
facebook_page_plugin

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

biala sobota 2019 po raz 10Stawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem nie trzeba było czekać długo na badania.

 

 

Zrobiłam przed chwilą badanie krwi, na początku rzeczywiście była kolejka, bo każdy na czczo. Ale teraz jest już prawie pusto w laboratorium - mówi pani Krystyna z Przecławia. Zapisałam się w kolejkę na USG tarczycy, odbywa się w dwóch gabinetach, ale niestety idzie wolno, bo ten co bada też musi zrobić opis. Zadzwoniłam też do męża aby przyszedł bo jest urolog i prawie nie ma kolejki. Można zrobić USG nerek i jąder oraz zbadać sobie prostatę.

Kilka szkolnych sal, na czas badania, wyposażono w specjalistyczną aparaturę. Przez ponad cztery godziny pacjenci bezpłatne badania dermatologiczne, endokrynologiczne, ortopedyczne, kardiologiczne, neurologiczne, pulmonologiczne, oraz podologiczno-rehabilitacyjne. Przed budynkiem szkoły zaparkowały specjalistyczne wozy do wykonania radiologii, badania słuchu oraz osteoporozy.

Pomysł na rozpoczęcie działań związanych z profilaktyką prozdrowotną zrodził się po spotkaniu, jakie odbyło się w Polskim Radiu Szczecin ponad 10 lat temu - mówi Dorota Trzebińska, były sołtys Przecławia, obecnie przewodnicząca rady gminy Kołbaskowo. Zostali na nie zaproszeni sołtysi z naszego regionu. Dużo mówiło się o profilaktyce prozdrowotnej. Byłam tam z ówczesną sołtyską Kołbaskowa Basią Drozdalską, a rok później z obecną panią wójt Małgorzatą Schwarz. Po spotkaniu podeszłyśmy do ówczesnej szefowej Centrum Onkologii na Golęcinie i byłyśmy tak uparte, że w końcu zaprosiła nas do siebie i ustaliłyśmy pierwszą wizytę mammobusu w naszej gminie. Bardzo szybko wpadłyśmy na pomysł rozszerzenia badań i w 2009r., przy ogromnym wsparciu doktor Balińskiej, odbyła się pierwsza Biała Sobota.

W szkole swoje stoisko miał NFZ, gdzie można było wystąpić o kartę EKUZ oraz założyć konto ZIP. Na stoisku obok pracownicy gminny pomagali wypełniać wnioski o Kartę Mieszkańca Gminy Kołbaskowo. Razem z "Białą Sobotą" funkcjonowała kawiarenka, którą przygotowała szkolna rada rodziców, pchli targ oraz zbiórka ciepłych koców i kołder dla zwierząt. Razem z Miedzygminnym Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej dziękujemy serdecznie za włączenie się do akcji! - mówi Mateusz Jaworski, sołtys Przecławia. Jesteście wspaniali. Pieski będą miały cieplutko w te zimowe dni. To wszystko dzięki Wam!

Organizatorem całego wydarzenia była gmina Kołbaskowo wraz ze stowarzyszeniem Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.

Pin It