Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…

Rozdaliśmy trzysta paczek - dziękujemy naszym pomocnikom!

Nasze stowarzyszenie kolejny raz przez cały grudzień i styczeń współorganizowało kilkanaście imprez choinkowych, które odbyły się w świetlicach na terenie całej gminy. W jednych z nich był poczęstunek i dzielenie się opłatkiem. W innych zabawy i konkursy oraz wspólne śpiewanie kolęd. Najważniejszym gościem każdego wieczoru był oczywiście Mikołaj, który pojawił…

Spotkanie opłatkowe w Stobnie.

W miniony weekend w świetlicy w Stobnie odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów, którego honorowy patronat objęli Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.    

Sadzenie krokusów w Przecławiu

Setki cebulek krokusów zasadzili wczoraj wzdłuż ul. Rekreacyjnej prowadzącej do niedawno otwartego kompleksu GOKSiR w Przecławiu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz mieszkańcy. Wiosną nasze oczy cieszyć będą piękne żółte i fioletowe kwiaty:)

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

Stawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem…
facebook_page_plugin

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

szyja maseczkiRuszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może być umieszczony jako dodatkowa warstwa. Najprostszym filtrem jest docięty worek do odkurzacza, chusteczka higieniczna lub trzykrotnie złożony ręcznik papierowy.

 

Przykład Czech pokazuje, że noszenie maseczek przez wszystkich mieszkańców tego kraju znacząco spowolniło koronawirusa. Do akcji włączyło się także stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.


W jaki sposób możesz pomóc?
- Przede wszystkim załóż maseczkę, kiedy wychodzisz z domu.
- Jeśli umiesz szyć na maszynie, możesz włączyć się do przygotowywania maseczek. W tym celu zgłoś się do prezesa naszego stowarzyszenia Renaty Wójcik tel. 505 148 055.
- Zachęcamy również do przekazywania materiałów, takich jak: bawełna, gumki czy nici. W tym celu prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Kołbaskowo.
- Osoby chcące wesprzeć akcję finansowo mogą wpłacać dowolną kwotę na konto stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Środki przeznaczone zostaną na zakup materiałów do szycia maseczek.

Konto bankowe BGŻ BNP PARIBAS 05 2030 0045 1110 0000 0250 6980

Tytuł wpłaty: darowizna na maseczki

Dlaczego warto nosić maseczki?
Minister Zdrowia 5 kwietnia 2020 r. wyraził opinię, że „powoli powinniśmy iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy”. – Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych. I wtedy ta maseczka ma sens. Ona oczywiście jest dla chorych, ale są też chorzy bezobjawowo. Do tej pory mieliśmy jeszcze bardzo mało takich chorych w Polsce, w związku z tym prawdopodobieństwo, że ktoś na ulicy czy na spotkaniu spotka się z osobą zakażoną, było relatywnie nieduże. Teraz jest coraz większe. Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń – stwierdził.

Jak otrzymać maseczkę?
Każdy mieszkaniec naszej gminy, który chciałby bezpłatnie otrzymać taką maseczkę, proszony jest o kontakt telefoniczny (SMS) z Sołtysem swojej miejscowości w terminie do 10 kwietnia 2020, a mieszkańcy przecławskich i warzymickich osiedli z Urzędem Gminy Kołbaskowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegóły można znaleźć na stronie www.kolbaskowo.pl i fanpage’u Gmina Kołbaskowo – zajrzyj, polub, udostępnij.

Pamiętaj! Najlepiej #ZostańWDomu. A jeśli musisz wyjść #Masks4All.

 

szyja maski

Pin It