Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.

Tegoroczna Wigilia z dostawą do domu!

W tym roku wigilia była inna niż wszystkie. Ze względu na obostrzenia anty-covidowe spotkania nie mogły się odbyć na terenie świetlic środowiskowych. Aby stosować się do zaleceń musieliśmy je przygotować z dostawą na wynos i tak się stało. Nasi mieszkańcy byli dość zaskoczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni.

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym…

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Ruszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może…
facebook_page_plugin

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

szyja maseczkiRuszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może być umieszczony jako dodatkowa warstwa. Najprostszym filtrem jest docięty worek do odkurzacza, chusteczka higieniczna lub trzykrotnie złożony ręcznik papierowy.

 

Przykład Czech pokazuje, że noszenie maseczek przez wszystkich mieszkańców tego kraju znacząco spowolniło koronawirusa. Do akcji włączyło się także stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.


W jaki sposób możesz pomóc?
- Przede wszystkim załóż maseczkę, kiedy wychodzisz z domu.
- Jeśli umiesz szyć na maszynie, możesz włączyć się do przygotowywania maseczek. W tym celu zgłoś się do prezesa naszego stowarzyszenia Renaty Wójcik tel. 505 148 055.
- Zachęcamy również do przekazywania materiałów, takich jak: bawełna, gumki czy nici. W tym celu prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Kołbaskowo.
- Osoby chcące wesprzeć akcję finansowo mogą wpłacać dowolną kwotę na konto stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Środki przeznaczone zostaną na zakup materiałów do szycia maseczek.

Konto bankowe BGŻ BNP PARIBAS 05 2030 0045 1110 0000 0250 6980

Tytuł wpłaty: darowizna na maseczki

Dlaczego warto nosić maseczki?
Minister Zdrowia 5 kwietnia 2020 r. wyraził opinię, że „powoli powinniśmy iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy”. – Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych. I wtedy ta maseczka ma sens. Ona oczywiście jest dla chorych, ale są też chorzy bezobjawowo. Do tej pory mieliśmy jeszcze bardzo mało takich chorych w Polsce, w związku z tym prawdopodobieństwo, że ktoś na ulicy czy na spotkaniu spotka się z osobą zakażoną, było relatywnie nieduże. Teraz jest coraz większe. Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń – stwierdził.

Jak otrzymać maseczkę?
Każdy mieszkaniec naszej gminy, który chciałby bezpłatnie otrzymać taką maseczkę, proszony jest o kontakt telefoniczny (SMS) z Sołtysem swojej miejscowości w terminie do 10 kwietnia 2020, a mieszkańcy przecławskich i warzymickich osiedli z Urzędem Gminy Kołbaskowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegóły można znaleźć na stronie www.kolbaskowo.pl i fanpage’u Gmina Kołbaskowo – zajrzyj, polub, udostępnij.

Pamiętaj! Najlepiej #ZostańWDomu. A jeśli musisz wyjść #Masks4All.

 

szyja maski

Pin It