Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

Będą mikołajki i paczki. Cel? Uśmiechy na twarzach.

Rozmowa z Renatą Wójcik, Z prezesem zarządu stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo Renatą Wójcik rozmawia Jarosław Dworzyński.      

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza seniorów (i nie tylko) na warsztaty fotograficzne pod nazwą "Barwy Jesieni - Barwami Życia". W ramach zajęć odbędą się spotkania warsztatowe, wyjścia plenerowe, wspólne robienie zdjęć oraz organizacja wystawy, która będzie podsumowaniem całego projektu.  

Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.
facebook_page_plugin

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

komputer do zdalnej naukiZgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym brakuje podstawowych narzędzi do nauki przez internet.

 

 

 

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo aktywnie włączyło się w działania na rzecz mieszkańców w okresie pandemii COVID-19 - mówi Renata Wójcik szefowa KPGK. Wzięliśmy udział w akcji "Maseczka Dla Mieszkańca" zorganizowanej przez wójta gminy Kołbaskowo. Poza tym udało nam się pozyskać dziesięć komputerów przenośnych, które zostały przekazane potrzebującym rodzinom. Dzięki temu dzieci mogły realizować zdalne nauczanie w szkole.

Każdy laptop ma już na wyposażeniu kamerę internetową, głośniki, mikrofon oraz karty SIM do sieci komórkowej z dużym limitem transferu danych. Komputery trafiły do rodzin w Smolęcinie, Ostoi, Rajkowie, Będargowie, Kamieńcu, Kurowie, Przecławiu, Warzymicach oraz Siadle Górnym. W doborze rodzin pomagali nauczyciele i dyrektorzy szkół.

Czy będą potrzebne uczniom od 1 września? Wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa w naszym kraju.

Fot. Adobe Stock

Pin It