Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

Będą mikołajki i paczki. Cel? Uśmiechy na twarzach.

Rozmowa z Renatą Wójcik, Z prezesem zarządu stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo Renatą Wójcik rozmawia Jarosław Dworzyński.      

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza seniorów (i nie tylko) na warsztaty fotograficzne pod nazwą "Barwy Jesieni - Barwami Życia". W ramach zajęć odbędą się spotkania warsztatowe, wyjścia plenerowe, wspólne robienie zdjęć oraz organizacja wystawy, która będzie podsumowaniem całego projektu.  

Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  

Zapraszamy na konkurs kulinarny

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza mieszkańców gminy na konkurs "Zdrowo jem, zdrowo żyję". Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania w rodzinie. Dla autorów najlepszych potraw przygotowano atrakcyjne nagrody.  

Znów Mikołaj odwiedził trzysta dzieci!

Pomimo pandemii koronawirusa i braku możliwości zorganizowania zabaw choinkowych w świetlicach środowiskowych, w tym roku postanowiliśmy działać inaczej. Tym razem dzieci nie przyszły do Mikołaja, ale to Mikołaj przyszedł do nich. Było z zachowaniem dystansu i bezpieczeństwa. Dla wszystkich dzieci paczki zostały dostarczone pod sam dom.
facebook_page_plugin

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Biala sobota 2022Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

 

 

Za każdym razem stawiamy na profilaktykę, bo lepiej jest wcześniej zapobiegać, niż później leczyć - mówi Renata Wójcik, szefowa KPGK. Na miejscu będzie można skorzystać z licznych bezpłatnych konsultacji medycznych. Badania odbędą się w godz. 9-14, w części byłego gimnazjum, wejście "B". 

W realizację cyklicznej imprezy zdrowotnej od samego początku włącza się aktywnie wójt gminy Kołbaskowo - Małgorzata Schwarz.

Ważne jest to, że nie obowiązuje rejestracja, w dniu badań kierujemy się do pokoju danego specjalisty.


1. Konsultacje medyczne w godz. 10–14
- KARDIOLOG;
- NEFROLOG, SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH;
- UROLOG;
- DIABETOLOG;
- DERMATOLOG;
- ORTOPEDA;
- NEUROLOG;
- ENDOKRYNOLOG;
- BADANIA USG: brzucha, tarczycy, ślinianki, węzłów, piersi, sutka, doppler tetnic, doppler żył;
- PROFILAKTYKA CHORÓB PIERSI: nauka samobadania piersi na specjalistycznych fantomach, konsultacja;
- PODOLOG I REHABILITANT: badanie postawy ciała, komputerowe badanie stóp, konsultacje;
- BADANIE SŁUCHU;
- POMIAR CUKRU I KONSULTACJE DIETETYCZNE DLA DIABETYKÓW.

2. Laboratorium godz. 9–12
W pakiecie badań darmowych: glukoza, kreatynina, lipidogram, TSH, morfologia. Dodatkowo możliwość zrobienia dodatkowo płatnych badań: witamina D metabolit 25 (OH) 40 zł, markery nowotworowe: CA 125 - 45 zł, PSA - 30 zł , CEA - 37 zł.

3. RTG klatki piersiowej z opisem, godz. 9–14 - bus przed budynkiem szkoły.

4. Badanie osteoporozy, godz. 9–14 - bus przed budynkiem szkoły

 

W trakcie imprezy zapraszamy na stoisko lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich z Siadła Górnego na kawę, herbatę i ciasto.

 

 

Biala sobota 2022 plakat

Pin It