"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…

Spotkanie Opłatkowe Seniorów w Stobnie

W piątek 9 grudnia w świetlicy środowiskowej w Stobnie odbyło się Spotkanie Opłatkowe Seniorów pod patronatem Starosty Polickiego i Wójt Gminy Kołbaskowo. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, Zarząd PZERiI koło Nr 2 w Stobnie i Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Stobnie.  

Posadziliśmy 2000 krokusów

Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego…

Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.
facebook_page_plugin

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

PaczkiDlaSenioraZa nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.

 

 

 

W każdej z paczek znalazła się żywność o długim terminie ważności oraz ciepły koc (w zeszłym roku do paczek dodawany był termofor). Były zarówno i słodkości i wędliny,  susz owocowy, herbata, kakao oraz inne składniki spożywcze, które przykładowo mogą być pomocne przy świątecznych wypiekach.

 

To nasza kolejna edycja paczki dla seniora, którą organizujemy dzięki pomocy wielu instytucji i osób - mówi Renata Wójcik, szefowa KPGK. W tym roku paczki trafią do najstarszych osób zamieszkujących naszą gminę.

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym szczególnym czasie pamiętamy o naszych najstarszych mieszkańcach i wspólnie z partnerami chcieliśmy stworzyć świąteczne paczki dla osób, które ukończyły 85 rok życia. Z całego serca dziękuję wszystkim tym, dzięki którym mogliśmy przygotować te prezenty - mówi wójt, Małgorzata Schwarz 

 

Partnerami akcji byli Amazon, Hurtownia Madar, DGS Diagnostics, Kion Polska, Grupa Cichy-Zasada, Grupa Gezet, Calculus Sp. z o.o. oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. 

A organizatorami - gmina Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo

 

Pin It