Posadziliśmy 2000 krokusów

Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego…

Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

Będą mikołajki i paczki. Cel? Uśmiechy na twarzach.

Rozmowa z Renatą Wójcik, Z prezesem zarządu stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo Renatą Wójcik rozmawia Jarosław Dworzyński.      

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza seniorów (i nie tylko) na warsztaty fotograficzne pod nazwą "Barwy Jesieni - Barwami Życia". W ramach zajęć odbędą się spotkania warsztatowe, wyjścia plenerowe, wspólne robienie zdjęć oraz organizacja wystawy, która będzie podsumowaniem całego projektu.  

Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  
facebook_page_plugin

Pomóżmy bezdomnym zwierzętom

zbiorka-karmy-20134 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z okazji takiego święta można nie tylko pobawić się z domowymi pupilami, ale i także wspomóc okoliczne schronisko. W najbliższy piątek i sobotę 11 i 12 października wolontariusze przeprowadzą zbiórkę karmy, kocy i zabawek dla bezdomnych czworonogów. Szczególnie cenne są ryż, kasza, gotowa karma dla szczeniąt i kociąt w puszkach i workach. Zwierzaki czekają również na koce i materace, które ochronią je zimą przed mrozem.


 

 

Już po raz trzeci zapraszamy Was do włączenia się do naszej akcji zbiórki karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt - mówi kierująca akcją Barbara Tatko. Zbliża się zima i wszyscy doskonale wiemy, że jest to bardzo ciężki czas właśnie dla tych stworzeń. Poprzednie nasze akcje właśnie dzięki Państwu odniosły wielki sukces. Zebraliśmy bardzo dużą ilość pożywienia, którą mogliśmy przekazać organizacjom opiekującym się bezdomnymi czworonogami. To kontakt z tymi stowarzyszeniami uświadamia nam, jak bardzo są potrzebne takie akcje jak nasza. Tym razem również liczymy na okazanie przez Państwa serca i wsparcie  naszej zbiórki.

W tym roku zbiórkę poprowadzi Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo wraz z dziećmi. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w akcji. Mile widziane przebranie za zwierzątko. Zainteresowane dzieci mogą przyjść pod "Biedronkę" w godzinach podanych na plakatach, które zostaną rozwieszone na kilka dni przed akcją.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do wsparcia tej akcji i zakupu karmy lub akcesoriów dla zwierząt. Zbierane będa : sucha karma, puszki, kasza, ryż, makaron, koce, legowiska, obroże, smycze, kagańce - mogą być również używane. Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim pomoc bezdomnym zwierzętom, ale także powinna być inspiracją do zauważania wszystkich potrzebujących.

W tym roku zbiórka odbędzie się w "Biedronce" w Przecławiu.

 

zbiorka-karmy-- 

 

Pin It