"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…

Spotkanie Opłatkowe Seniorów w Stobnie

W piątek 9 grudnia w świetlicy środowiskowej w Stobnie odbyło się Spotkanie Opłatkowe Seniorów pod patronatem Starosty Polickiego i Wójt Gminy Kołbaskowo. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, Zarząd PZERiI koło Nr 2 w Stobnie i Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Stobnie.  

Posadziliśmy 2000 krokusów

Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego…

Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.
facebook_page_plugin

7 lat za nami!

renata wojcik kpgkW czerwcu 2012 roku Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo stał się formalnie stowarzyszeniem. Zostało ono założone przez kilkunastu mieszkańców gminy, którzy chcieli aktywnie działać na rzecz swojej najbliższej okolicy. Do tej pory udało się zorganizować kilkadziesiąt mniejszych i większych wydarzeń na terenie całej gminy. O podsumowanie działań ostatnich lat oraz planach na przyszłość rozmawiamy z prezesem stowarzyszenia - Renatą Wójcik

 

 

- Pani Renato, już trzeci rok jest Pani prezesem stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Proszę powiedzieć, na czym polega Wasza działalność?

- Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 7 lat temu i od samego początku głównym celem była działalność na rzecz mieszkańców gminy Kołbaskowo. Skupiamy się na aktywizacji chętnych osób organizując kilka cyklicznych akcji.

- Co się działo przez ostatni rok?

- Ostatni rok był pracowity. Przeprowadziliśmy konkurs literacki dla mieszkańców powiatu polickiego, czego efektem było wydanie książeczki z twórczością lokalną „Powiat Policki limerykiem pisany”. Byliśmy współorganizatorem Nocy Kupały w Moczyłach, a w Rosówku i Kołbaskowie zorganizowaliśmy pikniki rodzinne z okazji powitania lata. Tradycyjnie nasi członkowie zaangażowali się przy organizacji Białej Soboty, a późną jesienią odbyła się kolejna akcja sadzenia krokusów. Wsparliśmy mieszkańców Kamieńca podczas festynu rodzinnego z okazji powitania jesieni. W okolicach świąt Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy paczki dla 250 dzieci z 12 świetlic środowiskowych naszej gminy, a przy współpracy z Kołem Emerytów i Rencistów ze Stobna odbyło się spotkanie opłatkowe dla ok 80 seniorów.

- To rzeczywiście sporo pracy. Skąd na to wszystko bierzecie pieniądze?

- Utrzymujemy się ze składek członkowskich, ale to wystarcza jedynie na bieżącą działalność stowarzyszenia. Dzięki naszemu dużemu zaangażowaniu oraz wiarygodności, na jaką zapracował sobie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, od lat udaje nam się pozyskiwać sporo funduszy zewnętrznych z projektów oraz od lokalnych darczyńców. Kilka lat temu skończyłam studia podyplomowe z zarządzania projektami Unii Europejskiej i udaje mi się tę wiedzę wykorzystywać w praktyce.

- A czy łatwo Pani przychodzi znaleźć tzw. sponsorów?

- To nigdy nie jest prosta sprawa. Nie chodzi o to, że nie ma osób czy firm, które chciałyby wesprzeć lokalną społeczność. Jak powiedział mi kiedyś jeden z darczyńców, kwestią kluczową jest zaufanie, że ofiarowane środki będą faktycznie spożytkowane we właściwy sposób. I na to zaufanie KPGK przez lata zapracowało, realizując projekty, o których wcześniej mówiłam. Korzystając z okazji, chciałabym w tym miejscu podziękować wszystkim osobom o wielkim sercu, które dzielą się z potrzebującymi mieszkańcami i przez te lata wspierali nas w działalności. Jesteście wspaniali!

- A co macie w planach w najbliższym czasie?

- Ostatnie tygodnie to dla mnie organizacja Dnia Dziecka pod nazwą „Żyjmy zdrowo na sportowo”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 czerwca w godzinach od 12 do 15. Zapraszamy wszystkich do Stobna na teren rekreacyjny. Imprezę realizujemy przy współpracy z Kołem Emerytów i Rencistów ze Stobna oraz aktywną częścią mieszkańców skupionych wokół świetlicy. Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu Powiatu Polickiego na rok 2019 i odbywa się pod patronatem honorowym Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka oraz Wójta Gminy Kołbaskowo Małgorzaty Schwarz.

- Jakich atrakcji możemy się spodziewać?

- Tradycyjnie już dzieci będą bawiły się na specjalnie zorganizowanym placu zabaw pod okiem animatorów, przygotowaliśmy gry i konkursy z nagrodami, dla starszych turnieje sportowe. Czas będzie można spędzić także przy ognisku i zjeść kiełbaskę z grilla lub talerz pysznej grochówki. Imprezę będą umilać również występy artystyczne dzieci i dorosłych, w tym atrakcyjny pokaz karate. Chętnych zaprosimy do wspólnych treningów jogi oraz zatańczenia zumby.

- Jak widzę, zapowiada się dobra zabawa. Co jeszcze macie w planach na ten rok?

- Za chwilę wakacje, więc do działania wrócimy jesienią realizując cykliczne wydarzenia, o których wspominałam na początku.

- Dziękuję za rozmowę.

Pin It