"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…

Spotkanie Opłatkowe Seniorów w Stobnie

W piątek 9 grudnia w świetlicy środowiskowej w Stobnie odbyło się Spotkanie Opłatkowe Seniorów pod patronatem Starosty Polickiego i Wójt Gminy Kołbaskowo. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, Zarząd PZERiI koło Nr 2 w Stobnie i Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Stobnie.  

Posadziliśmy 2000 krokusów

Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego…

Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.
facebook_page_plugin

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

szyja maseczkiRuszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może być umieszczony jako dodatkowa warstwa. Najprostszym filtrem jest docięty worek do odkurzacza, chusteczka higieniczna lub trzykrotnie złożony ręcznik papierowy.

 

Przykład Czech pokazuje, że noszenie maseczek przez wszystkich mieszkańców tego kraju znacząco spowolniło koronawirusa. Do akcji włączyło się także stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.


W jaki sposób możesz pomóc?
- Przede wszystkim załóż maseczkę, kiedy wychodzisz z domu.
- Jeśli umiesz szyć na maszynie, możesz włączyć się do przygotowywania maseczek. W tym celu zgłoś się do prezesa naszego stowarzyszenia Renaty Wójcik tel. 505 148 055.
- Zachęcamy również do przekazywania materiałów, takich jak: bawełna, gumki czy nici. W tym celu prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Kołbaskowo.
- Osoby chcące wesprzeć akcję finansowo mogą wpłacać dowolną kwotę na konto stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Środki przeznaczone zostaną na zakup materiałów do szycia maseczek.

Konto bankowe BGŻ BNP PARIBAS 05 2030 0045 1110 0000 0250 6980

Tytuł wpłaty: darowizna na maseczki

Dlaczego warto nosić maseczki?
Minister Zdrowia 5 kwietnia 2020 r. wyraził opinię, że „powoli powinniśmy iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy”. – Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych. I wtedy ta maseczka ma sens. Ona oczywiście jest dla chorych, ale są też chorzy bezobjawowo. Do tej pory mieliśmy jeszcze bardzo mało takich chorych w Polsce, w związku z tym prawdopodobieństwo, że ktoś na ulicy czy na spotkaniu spotka się z osobą zakażoną, było relatywnie nieduże. Teraz jest coraz większe. Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń – stwierdził.

Jak otrzymać maseczkę?
Każdy mieszkaniec naszej gminy, który chciałby bezpłatnie otrzymać taką maseczkę, proszony jest o kontakt telefoniczny (SMS) z Sołtysem swojej miejscowości w terminie do 10 kwietnia 2020, a mieszkańcy przecławskich i warzymickich osiedli z Urzędem Gminy Kołbaskowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegóły można znaleźć na stronie www.kolbaskowo.pl i fanpage’u Gmina Kołbaskowo – zajrzyj, polub, udostępnij.

Pamiętaj! Najlepiej #ZostańWDomu. A jeśli musisz wyjść #Masks4All.

 

szyja maski

Pin It