Posadziliśmy 2000 krokusów

Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego…

Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

Będą mikołajki i paczki. Cel? Uśmiechy na twarzach.

Rozmowa z Renatą Wójcik, Z prezesem zarządu stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo Renatą Wójcik rozmawia Jarosław Dworzyński.      

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza seniorów (i nie tylko) na warsztaty fotograficzne pod nazwą "Barwy Jesieni - Barwami Życia". W ramach zajęć odbędą się spotkania warsztatowe, wyjścia plenerowe, wspólne robienie zdjęć oraz organizacja wystawy, która będzie podsumowaniem całego projektu.  

Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  
facebook_page_plugin

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Biala sobota 2022Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

 

 

Za każdym razem stawiamy na profilaktykę, bo lepiej jest wcześniej zapobiegać, niż później leczyć - mówi Renata Wójcik, szefowa KPGK. Na miejscu będzie można skorzystać z licznych bezpłatnych konsultacji medycznych. Badania odbędą się w godz. 9-14, w części byłego gimnazjum, wejście "B". 

W realizację cyklicznej imprezy zdrowotnej od samego początku włącza się aktywnie wójt gminy Kołbaskowo - Małgorzata Schwarz.

Ważne jest to, że nie obowiązuje rejestracja, w dniu badań kierujemy się do pokoju danego specjalisty.


1. Konsultacje medyczne w godz. 10–14
- KARDIOLOG;
- NEFROLOG, SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH;
- UROLOG;
- DIABETOLOG;
- DERMATOLOG;
- ORTOPEDA;
- NEUROLOG;
- ENDOKRYNOLOG;
- BADANIA USG: brzucha, tarczycy, ślinianki, węzłów, piersi, sutka, doppler tetnic, doppler żył;
- PROFILAKTYKA CHORÓB PIERSI: nauka samobadania piersi na specjalistycznych fantomach, konsultacja;
- PODOLOG I REHABILITANT: badanie postawy ciała, komputerowe badanie stóp, konsultacje;
- BADANIE SŁUCHU;
- POMIAR CUKRU I KONSULTACJE DIETETYCZNE DLA DIABETYKÓW.

2. Laboratorium godz. 9–12
W pakiecie badań darmowych: glukoza, kreatynina, lipidogram, TSH, morfologia. Dodatkowo możliwość zrobienia dodatkowo płatnych badań: witamina D metabolit 25 (OH) 40 zł, markery nowotworowe: CA 125 - 45 zł, PSA - 30 zł , CEA - 37 zł.

3. RTG klatki piersiowej z opisem, godz. 9–14 - bus przed budynkiem szkoły.

4. Badanie osteoporozy, godz. 9–14 - bus przed budynkiem szkoły

 

W trakcie imprezy zapraszamy na stoisko lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich z Siadła Górnego na kawę, herbatę i ciasto.

 

 

Biala sobota 2022 plakat

Pin It