"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…

Spotkanie Opłatkowe Seniorów w Stobnie

W piątek 9 grudnia w świetlicy środowiskowej w Stobnie odbyło się Spotkanie Opłatkowe Seniorów pod patronatem Starosty Polickiego i Wójt Gminy Kołbaskowo. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, Zarząd PZERiI koło Nr 2 w Stobnie i Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Stobnie.  

Posadziliśmy 2000 krokusów

Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego…

Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.
facebook_page_plugin

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Biala sobota 2022Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

 

 

Za każdym razem stawiamy na profilaktykę, bo lepiej jest wcześniej zapobiegać, niż później leczyć - mówi Renata Wójcik, szefowa KPGK. Na miejscu będzie można skorzystać z licznych bezpłatnych konsultacji medycznych. Badania odbędą się w godz. 9-14, w części byłego gimnazjum, wejście "B". 

W realizację cyklicznej imprezy zdrowotnej od samego początku włącza się aktywnie wójt gminy Kołbaskowo - Małgorzata Schwarz.

Ważne jest to, że nie obowiązuje rejestracja, w dniu badań kierujemy się do pokoju danego specjalisty.


1. Konsultacje medyczne w godz. 10–14
- KARDIOLOG;
- NEFROLOG, SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH;
- UROLOG;
- DIABETOLOG;
- DERMATOLOG;
- ORTOPEDA;
- NEUROLOG;
- ENDOKRYNOLOG;
- BADANIA USG: brzucha, tarczycy, ślinianki, węzłów, piersi, sutka, doppler tetnic, doppler żył;
- PROFILAKTYKA CHORÓB PIERSI: nauka samobadania piersi na specjalistycznych fantomach, konsultacja;
- PODOLOG I REHABILITANT: badanie postawy ciała, komputerowe badanie stóp, konsultacje;
- BADANIE SŁUCHU;
- POMIAR CUKRU I KONSULTACJE DIETETYCZNE DLA DIABETYKÓW.

2. Laboratorium godz. 9–12
W pakiecie badań darmowych: glukoza, kreatynina, lipidogram, TSH, morfologia. Dodatkowo możliwość zrobienia dodatkowo płatnych badań: witamina D metabolit 25 (OH) 40 zł, markery nowotworowe: CA 125 - 45 zł, PSA - 30 zł , CEA - 37 zł.

3. RTG klatki piersiowej z opisem, godz. 9–14 - bus przed budynkiem szkoły.

4. Badanie osteoporozy, godz. 9–14 - bus przed budynkiem szkoły

 

W trakcie imprezy zapraszamy na stoisko lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich z Siadła Górnego na kawę, herbatę i ciasto.

 

 

Biala sobota 2022 plakat

Pin It