facebook_page_plugin

"Biała Sobota" w Przecławiu

biala-sobota-mammobusZa nami kolejna udana "Biała Sobota". 10 września na terenie ZS w Przecławiu wielu mieszkańców naszej gminy mogło skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistycznych. Przez ponad 5 godzin do badań lekarskich ustawiały się kolejki, a ustawiony pod szkołą mammobus wykonał prawie 50 badań piersi. Dzięki pomocy wielu osób udało się w jednym miejscu skupić specjalistów takich jak : dietetyk, pediatra, alergolog, pulmonolog, diabetolog, chirurg plastyki naczyniowej, ortodonta czy stomatolog. Równolegle z "białą sobotą" odbył się po raz pierwszy "pchli targ"

 

Dzięki przychylności Dyrekcji ZS w Przecławiu zorganizowano przez szkołą targowisko używanych zabawek, książek, gier i innych bibelotów. Uczniowie, za zgodą rodziców mogli pohandlować na kocach i stolikach niepotrzebnymi przedmiotami. Pierwszy uczestnik pojawił się już przed godziną dziesiątą. 13-letni Grześ był chyba rekordzistą w handlowaniu - udało mu się sprzedać prawie wszystkie gry i zabawki z dzieciństwa.

Odbyły się także zapisy do "Przecław Happy Singers". Jestem zadowolony z osiągniętych dzisiaj efektów i rozmów - mówi organizator formacji Pan Zdzisław Banasiak - wydaje się, że nabieramy rozpędu, a dobra wieść o nas rozchodzi się jak kręgi na wodzie. Zapraszam na następne spotkanie w ramach "Przecław Happy Singers" które odbędzie się 16 września o godz. 18:30.

Organizator imprezy "Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo" pragnie podziękować wielu osobom i organizacjom za okazaną pomoc a w szczególności :
- Pani Sylwii Napionek-Balińskiej z przychodni "Salus" oraz wszystkim lekarzom, których udało się sprowadzić do Przecławia
- Pani Wójt M. Schwarz oraz pracownikom Urzędu Gminy za wsparcie i pomoc organizacyjną
- Panu Markowi Kozburowi z firmy "Artman" za ufundowanie pięknych prezentów
- Grupie "Decouforte" za rękodzieło artystyczne, które było prezentem dla lekarzy i pielęgniarek
- Sołectwu Moczyły za dostarczone ciasta do kawiarenki szkolnej
- Panu Longinowi Komołowskiemu za obecność i wsparcie

Podziękowania dla uczniów na których można było liczyć przed, w trakcie i po imprezie: Karolina Ukleja, Kacper Owczarczyk, Hubert Ułasiewicz, Angelika Hamer, Klaudia Kaleta, Mikołaj Krzywdziński.

Do zobaczenia za rok !

 

Pin It