facebook_page_plugin

Zakusy na krokusy. Edycja druga

zakusy-na-krokusy-2016Rok temu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zasadzili siedem tysięcy cebulek krokusów przy ścieżce pieszo-rowerowej. Wczesną wiosną przez kilka tygodni cieszyły one oczy przechadzających się między Przecławiem a Warzymicami. W tym rok akcja ma być powtórzona. Cebulek do zasadzenia jest dwa razy więcej. Kwiaty mają się także pojawić w innych miejscach.

 

 

 

Akcja "Zakusy Na Krokusy" spotkała się z dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców. Rok temu, w sobotni poranek w ciągu dwóch godzin obsadzono jedną stronę spacernika od "Biedronki" w Przecławiu do "Czerwonej Torebki" w Warzymicach.

 

- Na nasz apel odpowiedziało kilkanaście rodzin - mówi Dorota Trzebińska z KPGK. Przyszli znajomi i przyjaciele. Dzieci i dorośli. Tacy, którzy mieli doświadczenie i tacy, którzy nigdy w życiu niczego nie zasadzili. Po krótkim instruktarzu przeprowadzonym przez Renatę Dudek, przystąpiliśmy do pracy. Radości było co niemiara. Wspólnymi siłami zasadziliśmy siedem tysięcy cebulek. Nie ukrywam, że były obawy, czy cebulki sadzone przez adeptów sztuki ogrodniczej w ogóle wzejdą. Trud się opłacił. Krokusy pięknie zakwitły.

 

W tegorocznej edycji organizatorzy planują sadzenie kwiatów po drugiej stronie ścieżki między Przecławiem a Warzymicami. Akcja przeniesie się także na ścieżkę rowerową z Przecławia do Kołbaskowa. Sadzonek będzie dwa razy więcej. Tak jak w ubiegłym roku, gmina Kołbaskowo w ramach wsparcia akcji zakupiła już cebulki.

 

- Wspieramy każdą inicjatywę mieszkańców, która przyczynia się do podniesienia estetyki miejscowości - mówi wójt Małgorzata Schwarz. Sama brałam udział w ubiegłorocznej akcji i chętnie uczestniczyć będę w tegorocznej. Mam nadzieję, że przyłączy się do nas jeszcze więcej osób. Przyda się każda para rąk. Liczymy na obecność mieszkańców osiedli położonych obok tzw. Śliwkówki w Warzymicach. Jeśli zechcą nasadzić kwiaty wzdłuż ulubionej przez siebie alei spacerowej - otrzymają cebulki - zapewnia Wójt.

 

Zbiórka chętnych do udziału w akcji - 8 października o godzinie 10.00. Ścieżka pod hotelem "Dworski" w Przecławiu.

 

sadzimy-krokusy-2016-

Pin It