facebook_page_plugin

Znowu będziemy sadzić krokusy.

krokusy-2017Dwa lata temu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zasadzili kilka tysięcy cebulek krokusów przy ścieżce pieszo-rowerowej. Wczesną wiosną przez kilka tygodni cieszyły one oczy przechadzających się między Przecławiem a Warzymicami. Rok temu akcja została powtórzona. Cebulek do zasadzenia było znacznie więcej. W tym roku odbędzie się także akcja sadzenia. Przyda się każda para rąk do pracy.

 

 

To już trzecia edycja akcji "Zakusy Na Krokusy", która spotkała się z dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców. Za każdym razem w sobotni październikowy poranek w ciągu około dwóch godzin obsadzono spacerniaki od "Biedronki" w Przecławiu do "Czerwonej Torebki" w Warzymicach oraz "Szwarcówki" do Przecławia w stronę Smętowic.

- Na nasz apel odpowiedziało kilkanaście rodzin - mówi Dorota Trzebińska z KPGK. Przyszli znajomi i przyjaciele. Dzieci i dorośli. Tacy, którzy mieli doświadczenie i tacy, którzy nigdy w życiu niczego nie zasadzili. Po krótkim instruktarzu przeprowadzonym przez Renatę Dudek, przystąpiliśmy do pracy. Radości było co niemiara. Wspólnymi siłami zasadziliśmy siedem tysięcy cebulek. Nie ukrywam, że były obawy, czy cebulki sadzone przez adeptów sztuki ogrodniczej w ogóle wzejdą. Trud się opłacił. Krokusy pięknie zakwitły.

W tym roku organizatorzy planują sadzenie kwiatów według następującego harmonogramu :

- sobota, 21 października - godzina 11:00 - w okolicach sklepu "LIDL" w Warzymicach

- sobota, 21 października - godzina 11:30 - w okolicach sklepu SKATEPARKU w Przecławiu

- sobota, 21 października - godzina 12:00 - na "SZWARCÓWCE" za stacją "Bobryk" przy wyjeździe z Przecławia w kierunku Smętowic.

 

sadzimy-krokusy-2017 

 

Pin It