facebook_page_plugin

Krokusowa rewolucja po raz trzeci.

sadzenie krokusow 2017To już trzecia jesień, kiedy mieszkańcy Przecławia i Warzymic sadzą cebulki krokusów. W tym roku nasadzenia odbyły się w Warzymicach przy Lidlu, w okolicach skateparku oraz na "Szwarcówce" za Przecławiem. Dopisała pogoda i frekwencja. Jeśli cebulki się przyjmą to na wiosnę ścieżka pieszo-rowerowa będzie w żółto-fioletowych kwiatach.

  

Akcja sadzenia krokusów zorganizowania przez stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo wygląda trochę jak "czyn społeczny" za czasów PRL. W sobotę o godzinie 11.00 rano na ścieżce pieszo-rowerowej przy "Lidlu" pojawili się pierwsi mieszkańcy. Każdy z nich miał swój sprzęt ogrodowy, rękawice i odpowiednie przebranie. Po krótkim szkoleniu, które przeprowadził pracownik gminy wszyscy zabrali się do pracy.

Pracowali radni, wójt, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami i członkowie KPGK. Cebulki, tak jak w poprzednich edycjach, zasadzono przy pasie drogi pieszo-rowerowej od Lidla do osiedla Tęczowego. Potem mieszkańcy przeszli na skatepark. Na koniec posadzili krokusy na "Szwarcówce" za Przecławiem w Kierunku Smętowic. Będą to miksy dwóch kolorów - żółtego i fioletowego.

Piękno naszej gminy to dobro wspólne, które powinniśmy chronić i pielęgnować - mówi Renata Wójcik prezes stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Docenić należy fakt, że tak wiele osób zachciało przyłączyć się do naszej akcji. Cebulki krokusów sadziły całe rodziny - dzieci, rodzice i dziadkowie, szczególnie dla maluszków była to doskonała zabawa. A efekty - nie będziemy musieli długo czekać - wiosną krokusy zakwitną i urzekną nas swoim urokiem.

Pierwsze krokusy pojawią się prawdopodobnie na początku marca. Zależeć to będzie od zimowej pogody. Kwiaty cieszyć nasze oko będą przez około miesiąc. Miejmy nadzieję, że cebulki będą się rozrastać w kolejnych latach i krokusy staną się liczniejsze. Jesienna akcja sadzenia kwiatów wpisała się już na stałe w kalendarz okolicznych wydarzeń. Jak zapewniają organizatorzy, za rok nasadzenia także się odbędą, tylko że w innym miejscu.

A dla spostrzegawczych spacerowiczów mamy mały konkurs - kto pierwszy wiosną uwidoczni aparatem zdjęcie krokusa - otrzyma nagrodę rzeczową. Fotkę trzeba będzie wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jako załącznik mailowy. O tym konkursie będziemy jeszcze przypominać pod koniec zimy.

Pin It