facebook_page_plugin

Łatwiejsza nauka zdalna - pozyskaliśmy komputery dla potrzebujących uczniów.

komputer do zdalnej naukiZgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji szkoły pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Jak będzie od 1 września - nie wiadomo. Dla uczniów oznacza to konieczność kontynuowania nauki zdalnej. To wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że ma się dostęp do odpowiedniego sprzętu. Pandemia pokazała, że w naszej okolicy są jednak dzieci, którym brakuje podstawowych narzędzi do nauki przez internet.

 

 

 

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo aktywnie włączyło się w działania na rzecz mieszkańców w okresie pandemii COVID-19 - mówi Renata Wójcik szefowa KPGK. Wzięliśmy udział w akcji "Maseczka Dla Mieszkańca" zorganizowanej przez wójta gminy Kołbaskowo. Poza tym udało nam się pozyskać dziesięć komputerów przenośnych, które zostały przekazane potrzebującym rodzinom. Dzięki temu dzieci mogły realizować zdalne nauczanie w szkole.

Każdy laptop ma już na wyposażeniu kamerę internetową, głośniki, mikrofon oraz karty SIM do sieci komórkowej z dużym limitem transferu danych. Komputery trafiły do rodzin w Smolęcinie, Ostoi, Rajkowie, Będargowie, Kamieńcu, Kurowie, Przecławiu, Warzymicach oraz Siadle Górnym. W doborze rodzin pomagali nauczyciele i dyrektorzy szkół.

Czy będą potrzebne uczniom od 1 września? Wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa w naszym kraju.

Fot. Adobe Stock

Pin It