facebook_page_plugin

Posadziliśmy 2000 krokusów

krokusy kpgk 7Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.

 

 

 

Sadzenie krokusów to dość prosta praca. Potrzebny jest szpadel lub specjalny szpikulec oraz krótkie szkolenie. Przez ostatnich 8 lat krokusy sadziły całe rodziny, zarówno dzieci jak i dorośli. Pomagali także seniorzy. Przy dobrze zorganizowanej pracy kilkunastu osób można posadzić w ciągu jednej godziny nawet 5000 cebulek. Czy rozkwitną na wiosnę? Część z nich z pewnością tak. Jednak dosyć często cebulki są wykopywane przez zwierzęta, np. dziki. 

Ósma akcja "Zakusy Na Krokusy" pod szyldem Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odbyła się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Razem z ochotnikami i pracownikami posadziliśmy 2000 cebulek. Z pewnością w przyszłym roku, na wiosnę, będą cieszyć oko. W podziękowaniu dla wszystkich za ten  "czyn społeczny" zorganizowano ognisko z kiełbaskami oraz pieczonymi ziemniakami.

 

Organizatorem wydarzenia byli:

- Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo

- Sołectwo Przecław

- Gmina Kołbaskowo

- Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu

 

Do zobaczenia za rok!

 

Pin It