Spotkanie opłatkowe seniorów w Stobnie

W piątek 8 grudnia 2023 odbyło się już tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów, które zgromadziło kilkadziesiąt serdecznych osób z naszej lokalnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko seniorów z naszej gminy, ale także zjednoczyło członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Powiatu Polickiego.  

Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…
facebook_page_plugin

Mieszkańcy pytali - radni odpowiadali

spotkanie-na-sciezceW poniedziałkowe popołudnie w okolicach hotelu "Dworski" na mieszkańców przez dwie godziny czekali wójt i radni. Było to, wzorowane na zeszłorocznym, spotkanie przy ścieżce z Klubem Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Pytań i uwag do samorządowców było dużo, odpowiedzi i chęci pomocy też.

 

 

 

 

Od lat zainteresowanie sprawami lokalnymi w gminie Kołbaskowo jest znikome. Na zebrania sołeckie przychodzi kilkanaście osób, na sesję rady gminy prawie nikt. Posiedzenia komisji stałych przy radzie gminy też są otwarte dla mieszkańców - ale niestety goście nie przychodzą. A to właśnie na poziomie lokalnym toczy się nasze życie. Do zadań samorządu należy m.in. budowa chodników, dróg lokalnych czy oświetlenia. To oni finansują z budżetu utrzymanie szkół, przedszkoli, świetlic czy bibliotek. Gmina zleca i dotuje publiczny transport. Planuje nowe inwestycje publiczne, buduje i utrzymuje sieci wod-kan.

Z inicjatywą spontanicznego spotkania z mieszkańcami podczas popołudniowego spaceru wyszli radni skupieni przy Klubie Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Obecna na spotkaniu była także Wójt Małgorzata Schwarz, Przewodniczący Rady Gminy Zbiegniew Szczuplak oraz sołtys Przecławia Wojciech Woźniak. Pytań i uwag ze strony mieszkańców było wiele.


Tematem rozmów były m.in problemy parkingowe na osiedlach w Przecławiu i Warzymicach, jakość wody i przerwy w jej dostawach. Rozmawiano także o korkach na drodze krajowej nr 13, planowanej obwodnicy z ronda Hakena do Autostrady A6. Mieszkańcy pytali także o nowe chodniki które mają powstać w Warzymicach oraz planowaną budowę Gminnego Domu Kultury.

Pin It