Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi…

Rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci będą mogły wykazać się plastycznie, starsze fotograficznie, a młodzież będzie mogła nakręcić film. „Gmina Kołbaskowo oczami dzieci i młodzieży" - to tytuł konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, który rusza właśnie teraz i potrwa do końca maja. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

Zajączek odwiedził przedszkolaków

Na dzień przed przerwą Wielkanocną, zajączek stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odwiedził maluchy w przedszkolach gminy Kołbaskowo. Nie zapomniał także o najmniejszych dzieciach w przecławskim żłobku. Były słodycze, upominki, uśmiechy na ustach oraz wspólne zdjęcia.  

"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…

Spotkanie Opłatkowe Seniorów w Stobnie

W piątek 9 grudnia w świetlicy środowiskowej w Stobnie odbyło się Spotkanie Opłatkowe Seniorów pod patronatem Starosty Polickiego i Wójt Gminy Kołbaskowo. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, Zarząd PZERiI koło Nr 2 w Stobnie i Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Stobnie.  
facebook_page_plugin

Dookoła Przecławia w biegu pamięci bohaterów

dookola-przeclawiaDziś mieszkańcy gminy Kołbaskowo i nie tylko uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Punktualnie o 12.00 prawie 200 biegaczy pokonało dystans 1963m, który wytyczono dookoła Przecławia. Dzień wcześniej przy szkole podstawowej przygotowano specjalną wystawę patriotyczną. A w niedzielne popołudnie odbył się finał konkursu pt. "Wyklęci, Niezłomni, Nieśmiertelni"

 

 

 

Za nami bardzo deszczowy weekend. Ale także sportowy i patriotyczny. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo wraz z fundacją Polskie Wartości zorganizowało bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem wilczym". Takie biegi odbyły się w całej Polsce. Długość każdego z nich wynosiła dokładnie 1963m - to nawiązanie do roku, w którym zginął ostatni ŻW Józef Franczak pseudonim "Lalek".

Liczba chętnych do udziału w biegu przerosła znacznie plany organizacyjne. Zestawy startowych, które przydzielone zostały we wcześniejszych zapisach elektronicznych, rozeszły się ekspresowo. Biegacze którzy otrzymali w zestawie okolicznościowy medal oraz podkoszulki mogli pobiec z wizerunkiem na piersi takich osób jak Danuta Siedzikówna ps. "Inka" czy Zygmunt Szendzielarz ps. „Łupaszka”.

 

To wyjątkowa impreza, a organizujemy ich wiele - mówi Renata Wójcik, prezes stowarzyszenia KPGK. Miała wymiar szczególny. Ważny był aspekt edukacyjny i wychowawczy. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli poznać w ciekawy i niekonwencjonalny sposób fragment naszej historii. Kolejnym takim elementem jest promocja aktywnego spędzania czasu wolnego dla całych rodzin, w naszej gminie jest już tradycja biegania jako formy aktywności. Bardzo dziękujemy naszemu partnerowi Fundacja Polskich Wartości i Wojciechowi Woźniakowi za aktywne wparcie imprezy. Radiu Szczecin za promocję w eterze. Policji i Straży Gminnej za zabezpieczenie trasy biegu. Podziękowania także dla dyrektorów gimnazjum i szkoły podstawowej oraz pani Wójt która objęła patronatem całość imprezy i brała w niej aktywny udział.

 

Dziękujemy młodym Artystom z województwa zachodniopomorskiego za wzięcie udziału w konkursie na pracę plastyczną pt. „Wyklęci, Niezłomni, Nieśmiertelni” - mówi Łukasz Szełemej, współorganizator imprezy. Organizatorem konkursu była Fundacja Polskich Wartości a Patronat nad wydarzeniem objęło Kuratorium Oświaty Województwa Zachodniopomorskiego. Jury przyznało nagrody trzem najlepszym pracom w dwóch kategoriach: “Szkoła Podstawowa” i “Gimnazjum”, dwa wyróżnienia przyznała Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów oraz kolejne dwa wyróżnienia przyznała Fundacja Polskich Wartości. Nagrodziliśmy wyróżnieniem nauczyciela, którego podopieczni przesłali największa liczbę prac, a także dwie prace w głosowaniu internetowym.

 

Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się po biegu “Tropem Wilczym” w Przecławiu.

 

 

Pin It