Posadziliśmy 2000 krokusów

Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego…

Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.

Będą mikołajki i paczki. Cel? Uśmiechy na twarzach.

Rozmowa z Renatą Wójcik, Z prezesem zarządu stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo Renatą Wójcik rozmawia Jarosław Dworzyński.      

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zaprasza seniorów (i nie tylko) na warsztaty fotograficzne pod nazwą "Barwy Jesieni - Barwami Życia". W ramach zajęć odbędą się spotkania warsztatowe, wyjścia plenerowe, wspólne robienie zdjęć oraz organizacja wystawy, która będzie podsumowaniem całego projektu.  

Słodko, słono, pysznie! [WYNIKI KONKURSU]

To był bardzo smaczny konkurs. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo konkurs kulinarny, mający na celu kultywowanie zdrowego i ekologicznego sposobu odżywiania się. Udział w konkursie mogły wziąć całe rodziny. Wcześniej odbywały się warsztaty dla wszystkich chętnych na świetlicach środowiskowych w Siadle Górnym i Stobnie.  
facebook_page_plugin

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

biala sobota 2019 po raz 10Stawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem nie trzeba było czekać długo na badania.

 

 

Zrobiłam przed chwilą badanie krwi, na początku rzeczywiście była kolejka, bo każdy na czczo. Ale teraz jest już prawie pusto w laboratorium - mówi pani Krystyna z Przecławia. Zapisałam się w kolejkę na USG tarczycy, odbywa się w dwóch gabinetach, ale niestety idzie wolno, bo ten co bada też musi zrobić opis. Zadzwoniłam też do męża aby przyszedł bo jest urolog i prawie nie ma kolejki. Można zrobić USG nerek i jąder oraz zbadać sobie prostatę.

Kilka szkolnych sal, na czas badania, wyposażono w specjalistyczną aparaturę. Przez ponad cztery godziny pacjenci bezpłatne badania dermatologiczne, endokrynologiczne, ortopedyczne, kardiologiczne, neurologiczne, pulmonologiczne, oraz podologiczno-rehabilitacyjne. Przed budynkiem szkoły zaparkowały specjalistyczne wozy do wykonania radiologii, badania słuchu oraz osteoporozy.

Pomysł na rozpoczęcie działań związanych z profilaktyką prozdrowotną zrodził się po spotkaniu, jakie odbyło się w Polskim Radiu Szczecin ponad 10 lat temu - mówi Dorota Trzebińska, były sołtys Przecławia, obecnie przewodnicząca rady gminy Kołbaskowo. Zostali na nie zaproszeni sołtysi z naszego regionu. Dużo mówiło się o profilaktyce prozdrowotnej. Byłam tam z ówczesną sołtyską Kołbaskowa Basią Drozdalską, a rok później z obecną panią wójt Małgorzatą Schwarz. Po spotkaniu podeszłyśmy do ówczesnej szefowej Centrum Onkologii na Golęcinie i byłyśmy tak uparte, że w końcu zaprosiła nas do siebie i ustaliłyśmy pierwszą wizytę mammobusu w naszej gminie. Bardzo szybko wpadłyśmy na pomysł rozszerzenia badań i w 2009r., przy ogromnym wsparciu doktor Balińskiej, odbyła się pierwsza Biała Sobota.

W szkole swoje stoisko miał NFZ, gdzie można było wystąpić o kartę EKUZ oraz założyć konto ZIP. Na stoisku obok pracownicy gminny pomagali wypełniać wnioski o Kartę Mieszkańca Gminy Kołbaskowo. Razem z "Białą Sobotą" funkcjonowała kawiarenka, którą przygotowała szkolna rada rodziców, pchli targ oraz zbiórka ciepłych koców i kołder dla zwierząt. Razem z Miedzygminnym Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej dziękujemy serdecznie za włączenie się do akcji! - mówi Mateusz Jaworski, sołtys Przecławia. Jesteście wspaniali. Pieski będą miały cieplutko w te zimowe dni. To wszystko dzięki Wam!

Organizatorem całego wydarzenia była gmina Kołbaskowo wraz ze stowarzyszeniem Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.

Pin It