"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…

Spotkanie Opłatkowe Seniorów w Stobnie

W piątek 9 grudnia w świetlicy środowiskowej w Stobnie odbyło się Spotkanie Opłatkowe Seniorów pod patronatem Starosty Polickiego i Wójt Gminy Kołbaskowo. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, Zarząd PZERiI koło Nr 2 w Stobnie i Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Stobnie.  

Posadziliśmy 2000 krokusów

Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego…

Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.
facebook_page_plugin

Biała sobota po raz dziesiąty. Łatwiej zapobiegać - trudniej leczyć.

biala sobota 2019 po raz 10Stawiamy na profilaktykę - takie jest co roku motto "Białej Soboty", która odbyła się po raz dziesiąty w Przecławiu. Każdy z mieszkańców mógł już od 8:30 rano zbadać sobie krew a od 9:00 wykonać jedno z kilkunastu badań. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00. Tym razem nie trzeba było czekać długo na badania.

 

 

Zrobiłam przed chwilą badanie krwi, na początku rzeczywiście była kolejka, bo każdy na czczo. Ale teraz jest już prawie pusto w laboratorium - mówi pani Krystyna z Przecławia. Zapisałam się w kolejkę na USG tarczycy, odbywa się w dwóch gabinetach, ale niestety idzie wolno, bo ten co bada też musi zrobić opis. Zadzwoniłam też do męża aby przyszedł bo jest urolog i prawie nie ma kolejki. Można zrobić USG nerek i jąder oraz zbadać sobie prostatę.

Kilka szkolnych sal, na czas badania, wyposażono w specjalistyczną aparaturę. Przez ponad cztery godziny pacjenci bezpłatne badania dermatologiczne, endokrynologiczne, ortopedyczne, kardiologiczne, neurologiczne, pulmonologiczne, oraz podologiczno-rehabilitacyjne. Przed budynkiem szkoły zaparkowały specjalistyczne wozy do wykonania radiologii, badania słuchu oraz osteoporozy.

Pomysł na rozpoczęcie działań związanych z profilaktyką prozdrowotną zrodził się po spotkaniu, jakie odbyło się w Polskim Radiu Szczecin ponad 10 lat temu - mówi Dorota Trzebińska, były sołtys Przecławia, obecnie przewodnicząca rady gminy Kołbaskowo. Zostali na nie zaproszeni sołtysi z naszego regionu. Dużo mówiło się o profilaktyce prozdrowotnej. Byłam tam z ówczesną sołtyską Kołbaskowa Basią Drozdalską, a rok później z obecną panią wójt Małgorzatą Schwarz. Po spotkaniu podeszłyśmy do ówczesnej szefowej Centrum Onkologii na Golęcinie i byłyśmy tak uparte, że w końcu zaprosiła nas do siebie i ustaliłyśmy pierwszą wizytę mammobusu w naszej gminie. Bardzo szybko wpadłyśmy na pomysł rozszerzenia badań i w 2009r., przy ogromnym wsparciu doktor Balińskiej, odbyła się pierwsza Biała Sobota.

W szkole swoje stoisko miał NFZ, gdzie można było wystąpić o kartę EKUZ oraz założyć konto ZIP. Na stoisku obok pracownicy gminny pomagali wypełniać wnioski o Kartę Mieszkańca Gminy Kołbaskowo. Razem z "Białą Sobotą" funkcjonowała kawiarenka, którą przygotowała szkolna rada rodziców, pchli targ oraz zbiórka ciepłych koców i kołder dla zwierząt. Razem z Miedzygminnym Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej dziękujemy serdecznie za włączenie się do akcji! - mówi Mateusz Jaworski, sołtys Przecławia. Jesteście wspaniali. Pieski będą miały cieplutko w te zimowe dni. To wszystko dzięki Wam!

Organizatorem całego wydarzenia była gmina Kołbaskowo wraz ze stowarzyszeniem Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.

Pin It