"Barwy natury barwami życia" - finał projektu

Spotkania w świetlicach, warsztaty i nauka jak robić zdjęcia. Jakim sprzętem, w jakim oświetleniu i jakim plenerze? Potem wyjścia na łono natury, aby pokazać piękno otaczającej nas przyrody, lub wykonać ładne zdjęcia portretowe w terenie. Na koniec wystawy. Właśnie zakończył się projekt stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo pod nazwą "Barwy natury…

Przygotowaliśmy 250 paczek dla seniorów!

Za nami pracowity grudzień. Oprócz pomocy przy organizacji Mikołajek w Przecławiu i przygotowaniu paczek dla dzieci - nasze stowarzyszenie wraz ze sponsorami przygotowało 250 paczek dla najstarszych mieszkańców gminy. W połowie grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyło się pakowanie. Dzięki licznym pomocnikom, prace poszły ekspresowo.…

Spotkanie Opłatkowe Seniorów w Stobnie

W piątek 9 grudnia w świetlicy środowiskowej w Stobnie odbyło się Spotkanie Opłatkowe Seniorów pod patronatem Starosty Polickiego i Wójt Gminy Kołbaskowo. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, Zarząd PZERiI koło Nr 2 w Stobnie i Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Stobnie.  

Posadziliśmy 2000 krokusów

Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego…

Warsztaty malowania na jedwabiu [FOTOGALERIA]

W sierpniu w świetlicach w gminie Kołbaskowo stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo przy współpracy z KGW PRZECŁAW zorganizowało polsko - ukraińskie warsztaty malowania na jedwabiu pod nazwą "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto I na niebiesko ".  

Jedenasta "Biała Sobota" - przyjdź i zadbaj o siebie.

Wraca do Przecławia po długiej przerwie pandemicznej "Biała Sobota". To cykliczne wydarzenie organizowane przez gminę Kołbaskowo oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W sobotni poranek będzie można skorzystać z konsultacji u wielu specjalistów, zrobić podstawowe badania krwi oraz wykonać prześwietlenia.
facebook_page_plugin

Posadziliśmy 2000 krokusów

krokusy kpgk 7Pierwsza akcja sadzenie cebulek krokusów odbyła się w Przecławiu w październiku 2015 rok. Najpierw sadziliśmy je wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach przyszedł czas na nasadzenia na skateparku, przy ścieżce w stronę Kołbaskowa oraz w innych mniejszych miejscowościach. W tym roku posadziliśmy je w okolicach Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.

 

 

 

Sadzenie krokusów to dość prosta praca. Potrzebny jest szpadel lub specjalny szpikulec oraz krótkie szkolenie. Przez ostatnich 8 lat krokusy sadziły całe rodziny, zarówno dzieci jak i dorośli. Pomagali także seniorzy. Przy dobrze zorganizowanej pracy kilkunastu osób można posadzić w ciągu jednej godziny nawet 5000 cebulek. Czy rozkwitną na wiosnę? Część z nich z pewnością tak. Jednak dosyć często cebulki są wykopywane przez zwierzęta, np. dziki. 

Ósma akcja "Zakusy Na Krokusy" pod szyldem Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo odbyła się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Razem z ochotnikami i pracownikami posadziliśmy 2000 cebulek. Z pewnością w przyszłym roku, na wiosnę, będą cieszyć oko. W podziękowaniu dla wszystkich za ten  "czyn społeczny" zorganizowano ognisko z kiełbaskami oraz pieczonymi ziemniakami.

 

Organizatorem wydarzenia byli:

- Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo

- Sołectwo Przecław

- Gmina Kołbaskowo

- Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu

 

Do zobaczenia za rok!

 

Pin It