facebook_page_plugin

Spotkanie Opłatkowe Seniorów w Stobnie

Wigilia Stobno 01W piątek 9 grudnia w świetlicy środowiskowej w Stobnie odbyło się Spotkanie Opłatkowe Seniorów pod patronatem Starosty Polickiego i Wójt Gminy Kołbaskowo. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, Zarząd PZERiI koło Nr 2 w Stobnie i Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Stobnie.

 

 

 

Przybyli goście mieli okazję wysłuchać tego dnia grup wokalnych, wspólnie śpiewać kolędy, czytać wiersze i spróbować tradycyjnych dwunastu potraw przygotowanych przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Stobnie.

"Spotkanie Opłatkowe Seniorów" odbyło się w ramach projektu pn. "Barwy natury barwami życia" dofinansowanego przez Powiat Policki, którego celem jest aktywizacja środowisk senioralnych.

 

W ramach tego projektu odbyły się warsztaty fotograficzne, sesje plenerowe i wystawa prac oraz spotkanie opłatkowe dla seniorów, które było efektem trzymiesięcznego okresu przygotowań, podczas którego odbywały się warsztaty plastyczne i kulinarne.

Dzisiejsze wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji - mówi jedna z mieszkanek Stobna. Były występy grup wokalnych, wspólne śpiewanie kolęd, czytanie wierszy autorstwa Krystyna Weretyńska, no i oczywiście dwanaście potraw przygotowanych samodzielnie przez nasze wspaniałe gospodynie.

 

Pin It